HABERLER

USTA OYUNCU HAYATINI KAYBETTİ

Bir süre önce kalp s/pazmı geçiren ve te/davisi yoğun bakımda sü/ren tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız ha/yatını ka/ybetti.Politik skeçleriyle sosyal medyada hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşan tiyatro oyuncusu Turgay Yıldız, hayatını ka/ybetti. Bir süre önce kalp s/pazm geçiren ve yoğun bakımda te/davi gören 56 yaşındaki Yıldız’ın ve/fat haberini meslektaşı Levent Üzümcü duyurdu. Üzümcü, “Çok ü/zgünüm… yolun ışık olsun kardeşim” ifadelerini kullandı.CE/NAZE TÖRENİ YARIN YAPILACAK

Turgay Yıldız’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Turgay Abi’nin Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde te/davisi devam etmekteyken, bugün saat 09.45’te geçirdiği kalp k/rizi sonrasında Turgay Abi’yi maalesef ka/ybettik. Yarın saat 16.00’da Ankara Karşıyaka Me/zarlığı Camisi’nde kılınacak ce/naze namazı sonrası aynı yerde de/fnedilecektir” denildi.

Sanat ve siyaset dünyasından pek çok isim sosyal medyada Turgay Yıldız’ın v/efatıyla ilgili taziye mesajı yayımladı:

Fahrettin Koca: Bir süredir kalp ra/hatsızlığı olan tiyatro sanatçısı Turgay Yıldızı ka/ybettik. Ha/stamızın te/davisi son olarak Ankara Şehir Ha/stanesi’nin yoğun bakım biriminde devam ediyordu. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu: Tiyatro oyuncusu ve televizyon sunucusu Turgay Yıldızın ve/fatından dolayı derin ü/züntü duydum. Turgay Yıldıza Allahtan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.İlyas Salman: Bir oyuncağımız daha k/ırıldı, Turgay Yıldız’ı ka/ybettik. Başımız sağ olsun.

Sabahat Akkiraz: Sanat ailemiz bir tiyatrocu, yazar, muhalif, insan hakları sa/vunucusu #turgayyıldız’ı ka/ybetti. Çok erken bir ayrılık daha yaşıyoruz. Kalp s/pazmı sonucu ka/ybettiğimiz Turgay Yıldız nur içinde uyusun.
Çok yeteneklisin deyip evden ko/vdular.

Meral Akşener: Ülkemizin değerli tiyatro sanatçılarından Turgay Yıldız’ın vefatını büyük bir ü/züntüyle öğrendim. Mizahı ile hatırlayacağımız kıymetli oyuncumuza Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum…

Ali Babacan: Ara ara mizah videolarını izlediğim, kısa süre önce de bir mülakatına rastlayıp ilgiyle dinlediğim değerli tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız ‘ın ve/fatından ü/züntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına s/abır ve başsağlığı diliyorum.Ahmet Davutoğlu: Siyasi hicvin usta ismi, tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız ve iş dünyasının duayen ismi Şevket Sabancı’nın ve/fatlarını ü/züntüyle öğrendim. Merhumlara rahmet, ailelerine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim.

Özgür Özel: Başarılı tiyatrocu, eleştirel mizahın en usta uygulayıcılarından Turgay Yıldız’ın yaşamını yi/tirdiğini büyük bir ü/züntüyle öğrendim. Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.

Koray Aydın: Gündemdeki konuların ustaca ve ce/surca mizahını yapan, güldürürken düşündüren, değerli sanatçı Turgay Yıldız’ın hayatını ka/ybettiğini ü/züntüyle öğrendim. Yüce Allah sanatçımıza gani gani rahmet etsin. Ruhunu şad, mekanını Cennet etsin. Ailesi ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun.

Mansur Yavaş: Çok değerli bir sanatçımızı çok erken ka/ybettik. Derin bir ü/züntü içindeyim. Paylaştığı skeçlerle yüzümüzü güldüren, kıymetli tiyatro sanatçımız Turgay Yıldız’a Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Ekrem İmamoğlu: Eleştirel tavrı ve hiciv yeteneğiyle tanıdığımız Tiyatrocu Turgay Yıldız’ı ka/ybetmenin ü/züntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Tunç Soyer: Değerli bir sanat insanını, Turgay Yıldız’ı ka/ybettik. Ka/ybımız çok erken, ü/züntümüz çok büyük. Ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin.

Zülfü Livaneli: Turgay Yıldız her zaman sevgiyle saygıyla anılacak. Nur içinde ya/tsın.

Faik Öztrak: Değerli bir sanat insanını, Turgay Yıldız’ı ka/ybetmişiz. Gerçekten çok a/cı, çok erken, çok büyük bir ka/yıp. Allah rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.

Özgür Karabat: Bu zo/rlu dönemde yüzümüzü güldüren, baskılara rağmen sanatçı duyarlılığını ka/ybetmeyen çok değerli bir insanı, Turgay Yıldız’ı ka/ybettik. Tüm sanat camiasına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Ahmet Ümit: Gülümsedi, gülümsetti, düşündürdü, güzelleştirdi. Teşekkürler Turgay Yıldız, ışıklar yoldaşın olsun…

Orhan Aydın: Canım kardeşim bıraktığın her şey bizimledir. Bunca ne/fret, ki/n, ö/lüm saçan, hak yiyiciler varken seni yitirmek çok a/cı. Toprağın çiçekler kokacak.

Ayşenil Şamlıoğlu: Ahhhhhh… Çok ü/zgünüm… Yokluğu büyük boşluk bırakacak olan insanlardan birini daha ka/ybettik.

Armağan Çağlayan: Ya/ttığınız yer i/ncitmesin.

TURGAY YILDIZ KİMDİR?

Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev alan, TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

1965 tarihinde Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Çeşitli tiyatrolarda rol aldı, TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu yaptı.

‘Nargile Kahvesi’, ‘Sabah Kahvesi’, ‘Bizim Bakkal’, ‘Akşam Tıraşı’, ‘Düm Teke Tek’, ‘Şeytan Bunun Neresinde?’, ‘Umutla Yaşamak’ gibi programları sundu. ‘Sonradan Görmeler’, ‘Baba Ocağı’ gibi dizilerde rol aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu