HABERLER

Türkiye’den kardeş Azerbaycan’a muhteşem hamle

Türkiye ile Azerbaycan’ın ilişkileri dostluktan ötedir. İki ülkenin insanları bir birlerini çok sever. 2 devlet tek millet diye seslenirler. Azerbaycan Sağlık Bakanı Şireliyev Türkiye’nin kendileri için yaptıklarını açıkladı.

Azerbaycan’da görülen ilk kovid-19 vakası, 28 Şubat tarihinde ortaya çıkmıştı. İran’dan, Azerbaycan’a gelen bir Rus vatandaşında Koronavirüsü görülmüştü. Azerbaycan’da şuana dek 87 kişide kovid-19 görülürken, 10 hasta iyileşti, 1 hasta ise yaşamını yitirdi.Azerbaycan Sağlık Bakanı Oktay Şireliyev, tüm dünyayı hızla etkisi altına almaya başlayan yeni tip koronavirüsünün ilk tanı testlerini, Türkiye sayesinde elde ettiklerini bildirdi. Alınan tedbirler ile de koronavirüs vaka sayısının önüne geçebildik, dedi.

Şireliyev, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Sadece birkaç ünlü laboratuvarda ve Almanya’daki bir laboratuvarda bu testler yapılıyordu. Kardeş Türkiye’nin aracılığı ile testler Bakü’ye getirildi. İlk hastalar da o testlerin yardımıyla teşhis edildi.” diye belirtti. Azerbaycan’da 3’ü 18 yaşın altında, 76 hastanın tedavisi ise sürmektedir.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı