SAĞLIK

Troid Sorunuz Mu Var? Bunu Mutlaka Tüketmelisiniz!

Ceviz içerisindeki sağlıklı yağlar ve mineraller açısından sağlığımıza oldukça faydalı. Ancak brezilya cevizini daha önce duymuş muydunuz? Brezilya cevizi içerisindeki bol vitamin ve minerallerden dolayı sağlığımıza oldukça fayda sağlayan besinler arasında.

Brezilya cevizi, doğal selenyum kaynağı olması açısından, aynı zamanda da karbonhidrat seviyesinin çok az olması nedeniyle sağlığa oldukça yararlı besinler arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalara göre kuruyemişler arasında en düşük karbonhidrat oranına sahip..

Brezilya cevizinin sağlığımıza olan faydaları nelerdir?

Brezilya cevizi içerisinde 1917 mikrogram selenyum bulundurur. Aynı zamanda vitamin ve antioksidan bakımından oldukça zengindir. Vücudun yeterli miktarda selenyum alması için günlük olarak tüketilen 4 adet brezilya cevizi bu ihtiyacı ve eksikliği karşılayacaktır.

Selenyum vücutta bazı proteinlerin yapısına girerek hücrelerin hasar görmesini önlüyorlar. Böylece kanser gibi birçok ölümcül hastalığın vücuda girmesi engelleniyor.

Troit bezinin iyi bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Aynı zamanda hamilelikte selenyum eksikliğinden kaynaklanan troit dengesizliğini de tedavi ediyor.

Gün içerisinde 4 tane tüketildiğinde kadınlarda doğurganlığı erkeklerde ise sperm sayısını arttırdığı uzmanlar tarafından söyleniyor. Ayrıca, birçok çiğ kuruyemiş gibi, Brezilya cevizinin de, glutensiz olduğu unutulmamalı.

Kendisini ayrıştıran özellikleri sebebiyle Brezilya cevizi, atıştırmalık olarak değil ‘süper gıda’ kategorisinde. Yine Peru ve Bolivya’da yetişen, kinoa ve chia gibi ürünlerle beraber değerlendiriliyor..!!

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu