HABERLER

TIKANAN LAVABOSU İÇİN ALDIĞI ÇÖZÜCÜ..

İSTANBUL Cihangir’de yaşayan Özlem Atay, tıkanan mutfak lavabosunu açmak için aldığı kimyasal çözücünün pa-tlaması sonucunda yüzünden fe-ci şekilde ya-ralandı.REKLAM sektöründe çalışan Özlem Atay, tıkanan mutfak lavabosunu açmak için aldığı kimyasal çözücünün pa-tlaması sonucunda yüzünden ya-ralandı. Yüzünde 2’inci derecek ya-nıklar oluşan Atay, haklarını aramak için adli makamlara başvuruda bulunacağını söyledi.

Olay, Beyoğlu Cihangir’de Cuma günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Özlem Atay, tıkanan mutfak lavabosu için markete giderek lavabo açıcı aldı. Eve dönen Atay, kullanım talimatları doğrultusunda ürünü lavaboya dökerek sıcak suyu eklemeye başladı.Suyu eklediği sırada kimyasal madde olan lavabo açıcı pa-tladı. Atay önce gaz pa-tlaması yaşandığını düşündü ancak yüzünde büyük bir a-cı hissedince ya-ndığını söyleyerek annesinden ya-rdım istedi. Bunun üzerine annesi tarafından yapılan ilk mü-dahalenin ardından hastaneye giden Özlem Atay tedavi altına alındı.

Bo-mba gibi pa-tladı ne olduğunu anlamadım

Özlem Atay yaşadıklarını şöyle özetledi: “Akşam üzeri lavabo tı-kandı. Ben de marketten aldığım çözücüyü lavaboya dö-ktüm. Kısa bir süre sonra bo-mba gibi pa-tladı. Ne olduğunu anlayamadım.”“Annem direk soğuk suyun altına so-ktu beni. Ardından Taksim Eğitim ve Araştırma Ha-stanesine geldik. Ardından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Ha-stanesine sevk ettiler ve tedavi altına aldılar beni.”

“Ya-nık ve yüzümdeki h-asarla ilgili ra-porlarımı aldık. Yüzüme bu denli za-rar verdi. Bu ürün ve üreticileri konusunda hukuksal olarak hakkımı arayacağım. Çarşamba günü avukatımla birlikte adliyeye giderek şi-kayetimizi bulunacağız.”

Avukat Oktay: Ürünün toplatılmasını talep edeceğiz

Özlem Atay’ın Avukatı Kübra Oktay ise, “Sonuna kadar müvekkilimin elem ve kederini karşılayacak, başka vatandaşlarımızın za-rar görmemesi adına yüksek bedelli maddi ve manevi bir tazminat da-vası açacağız” dedi.

“Daha da önemlisi kamu düzeninin ilgilendirdiği için sonuna kadar takipçisi olacağız” diyen Avukat Oktay, “İlgili ürününün başka vatandaşlarımıza za-rar vermemesi için toplatılmasını talep edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı