Süt Kaymağını Cildinize İyice Yedirin Bakın Neler Oluyor?

Kahvaltılarda severek tükettiğimiz ve aynı zamanda vücut sağlığına oldukça faydalı olan süt kaymağının cilde de iyi geldiğini biliyor muydunuz? İşte süt kaymağının cilde faydaları ve yapılan maske tarifleri… Süt kaymağı; günün her saatinde tüketebileceğiniz, hem kahvaltıda hem de şerbetli tatlılarının yanında enfes bir ikili oluşturabileceğiniz sağlıklı bir vitamin deposudur. Marketlerden alınanlar yerine evde kendiniz de kolayca yapabileceğiniz taze taze süt kaymağı, vücut sağlığına olduğu kadar cilt güzelliğine de bir çok faydası bulunmaktadır. Süt kaymağının cilde faydalarını ve süt kaymağı ile evde yapabileceğiniz maske tariflerini araştırdık.

– Süt kaymağı, özellikle kuru ciltler için adeta bir mucizedir. Cildi içten besleyerek kalıcı bir şekilde nemlenmesini sağlar. – Süt kaymağı düzenli bir şekilde kullandığında gözle görülür şekilde olumlu sonuçlar gösteriyor. – Peeling etkisi veren süt kaymağı, cildin üst tabakasındaki ölü derileri atar. – Cildi yumuşatarak, pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. – Solgun ciltlerin kısa sürede parlak gösteren süt kaymağı, sivilce izlerininde azalmasında büyük rol oynar. – Süt kaymağı cildi onaran ve ciltteki yaraların hızlı bir şekilde iyileştirir. – İnce kırışıkların görünümü azaltan kaymak maskesi, aynı zamanda cildin sıkılaşmasını sağlar. 1 tatlı kaşığı taze süt kaymağını 1 tatlı kaşığı süzme bal ile güzelce karıştırın. Daha sonra temiz cildinize uygulayarak 20 dakika bekletin. Ilık su ile cildinizden temizleyebilirsiniz.

1 çorba kaşığı taze süt kaymağı ile zeytinyağını karıştırın. 20 dakika kadar bekletin. Ilık su ile cildinizden temizleyebilirsiniz. 2 çorba kaşığı yulaf ununu 2 su bardağı su ile pişirin. Ardından süzün ve 3 çorba kaşığı süt kaymağı ile güzelce karıştırın. 20 dakika kadar cildinizde bekletin. Kısa sürede değişimi siz de fark edeceksiniz.