Son dakika… California’da şok saldırı

ABD’nin California eyaletindeki Thousand Oaks şehrinde bulunan kalabalık bir barda si-lahlı sa-ldırı meydana geldi. Saldırıda 12 kişinin *ldüğü, 10 ila 15 kişinin yaralandığı bildirildi. Sa-ldırgan da *ldürüldü

Los Angeles’ın 60 kilometre batısındaki Thousand Oaks şehrinde bulunan “Borderline Bar & Grill” adlı barda si-la-hlı s-ldırı meydana geldi. Görgü tanıkları, sald-ırgan ya da sald-ırga-nların kalab–alı-ğa at-eş açtıktan sonra mekana sis bom-baları atıl-dığını söyledi. Polis yetk-ililerinin Los Angeles Times gazetesine yaptığı açıklamaya göre en az 30 e-l ate-ş edildi.

12 KİŞİ HA-YA-T-INI KA-Y-BE-TTİ

Polis yetkilileri, aralarında ihbara cevap veren bir polis memurunun da olduğu 12 kişinin ö-ld-üğü aç-ıkl-andı. Ba-rda üni-versi-te p-arti-si olduğu ve yaralıların büyük böl-ümünün üniversite öğrencileri olduğu bilgisi gelmişti. Saldırıda 10 ila 15 kişinin de ya-rala-ndığı bildirildi.

Saldırı anında bardaki müşterilerin masaların altına gizlendiği, korkulu anlar yaşandığı öğrenildi.

SALDIRGAN DA *L-DÜ

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, saldırganın 20’li yaşlarda sakallı ve siyah giyimli bir erkek olduğu ve etkisiz ha-le getirildiği belirtildi.

TRUMP AÇIKLAMA YAPTI

ABD Başkanı Trump, k*-nlı saldırı ile ilgili ilk açıklamaya Twitter hesabı üzerinden yaptı. Trump, saldırı hakkında bilgilendirildiğini, FBI’ın olay yerinde olduğunu, 13 kişinin yaş-am-ını y-i-t-ir-diğini ve saldırgan ve bir polisin de h-ay-atını kay-bett-iğini duyurdu.-