HABERLER

Son Dakika: Adnan Oktar Gözaltına Alındı! İşte İlk Görüntüler!

Sabah saatlerinde yapılan şafak operasyonu ile gözaltına alınan Adnan Oktar ve suç örgütüyle ilgili bilgiler ortaya çıktı. Emniyet, Oktar hakkında yapılan suçlamalara ilişkin bilgileri kamuoyuyla paylaştı. İşte Adnan Oktar ve suç örgütüne isnat edilen o suç listesi..

İstanbul merkezli 5 ilde günün erken saatlerinde Adnan Oktar ve suç örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. Başlatılan operasyon kapsamında Adnan Oktar’ın da içerisinde bulunduğu 235 kişi hakkında gözaltı kararı verildi..

EMNİYET ADNAN OKTAR VE ÖRGÜTÜNÜN SUÇ DOSYASINI AÇIKLADI

Adnan Oktar ve suç örgütü hakkında operasyon düzenlenmesine neden olan suç listesi açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmeye göre Oktar ve örgütü hakkında çocuğu cinsel istismardan, askeri casusluğa varana kadar çok sayıda suç iddiasının yer aldığı bir soruşturma sürdürüldüğü belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
“Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

EVLERDE ARAMA YAPILDI

Adnan Oktar ve suç şebekesinin evleri didik didik arandı. Yapılan aramalar neticesin çok sayıda silah, çelik yelek, zırhlı araç gibi şeyler ele geçirildi..

ADNAN OKTAR AJAN MI?

Adnan Oktar hakkında yapılan suçlamalardan en dikkat çekenlerinden biri olarak “siyasi ve askeri casusluk” suçlaması öne çıktı. Adnan Oktar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ortaya atılan bu suçlama “Adnan Oktar casus mu?” iddialarını gündeme getirdi.

ADNAN OKTAR KİMDİR? ADNAN OKTAR KAÇ YAŞINDA? ADNAN OKTAR NERELİ?

Kamuoyunda Adnan Oktar olarak tanınan ve asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu iddia edilen Adnan Oktar, babasını küçük yaşta kaybetmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da, ortaokulu Cebeci’de, liseyi Kurtuluş’ta tamamlamıştır. Liseden sonra özel bir dershaneye giderek 1979 yılında İstanbul’daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okuldan ayrılan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü’ne girdi. Daha sonra bu okulu da yarım bıraktı.

Kamuoyunda kendisinden Adnan Hoca olarak anıldı. Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya’dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır. Cemaati ile birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı (BAV), kendi sitesinde amacının “Dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak” olduğunu ifade etmiştir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu