HABERLER

SİVRİCE GECE YARISI YİNE SALLANDI

6.8 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD, Elazığ Sivrice’de 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Bu depremin ardından 4.1 ve 3.9 şiddetinde iki artçı sarsıntı daha meydana geldi.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Öte yandan, 6.8’lik depremin ardından bölgede 4 ve üzeri büyüklükte 10 sarsıntı meydana geldiği, toplam artçı sayısının da 147 olduğu belirtildi.

Elazığ’da 6.8’lik depremin meydana geldiği Sivrice ilçesi bu kez 4.3 büyüklüğündeki depremle sallandı. Deprem yerin yaklaşık 7.57 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Bu depremin ardından 4.1 ve 3.9 şiddetinde iki artçı sarsıntı daha meydana geldi.

147 ARTÇI SARSINTI MEYDANA GELDİ

Öte yandan, 6.8 şiddetindeki depremin meydana geldiği saat 20.55’ten bu yana bölgede 4 ve üzeri büyüklükte 10 sarsıntı meydana geldiği, toplam artçı sayısının da 147 olduğu belirtildi.

---Sponsorlu Bağlantılar---

6.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Öte yandan, AFAD verilerine göre, dün akşam Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde hissedildi. Deprem anında büyük korku ve panik yaşayan vatandaşlar, depremin hemen ardından kendilerini dışarı attı.

19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13’u Elazığ, 6’sı Malatya olmak üzere 19 kişinin hayatını kaybettiğini 782 kadar da yaralı olduğunu duyurdu. Ayrıca 30 kişinin de enkaz altında olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı