HABERLER

Şaşkınlıktan Ağzınızın Açık Kalacağı 15 Gerçek

Herkes yeni, olağandışı ve beklenmedik bir şey bulmayı sever. Bununla birlikte, çevremizde ne kadar ilginç şey olduğunun nadiren farkına varmadığımız oluyor.

1.Çinliler Süt İçemezler


2.İstatistiklere göre, insanların % 1,6’sı acı çeken bir başkasını gördüğünde acı hissediyor .

3.Bir hasta başka bir kişiden böbrek nakli olduğunda, kendi böbrekleri oldukları yere bırakılır ve toplam 3 böbrek ile yaşar.

4.Norveç’te orduda rütbeli bir kral pengueni bulunur. Muhafızlara göre, penguen her zaman onları tanır ve onları görmekten mutluluk duyar.


5.İsviçre’de, bir kobay hayvanı, evcil hayvan olarak kullanmayı yasaklayan bir kanun vardır.

6.İkizlerin farklı babaları olabilir ve bu fenomene superfecundation denir.Bir vaka Polonya’da, bir diğeri İspanya’da, 2 tanesi ABD’de, 2 tanesi Hindistan’da olmak üzere dünya üzerinde sadece 6 vaka vardır.

7.Japonya’da üzerinde kızgın bir yüze benzeyen korkunç desenli yengeç türü vardır.

8.Seramikler, Mavi gözlü insanlar henüz dünya üzerinde yokken icat edilmişlerdir.


9.Bir Kağıt kesiği, bıçak kesiğinden daha çok acı vericidir. Çünkü kağıt kesiğinde ya çok az kan çıkar ya da hiç çıkmaz ve hava ile temas etmez o yüzden çok daha acı verir.

10.Bir Arı başka bir arıyı sokabilir. Yabancı bir arı kovana girmeye çalışırsa nöbetçi arılar yabancıya saldırırlar.

11.Dinazor Tyrannosaurus Rex’in en yakın soydaşı bu gün hala hayatta olan tavuk. ( Nerdeeen Nereye )

12.Bir Amerikalı psikoloğun, yaptığı araştırmadaya göre, vücuttaki kıl miktarının zekayı etkiliyor. Ne kadar çok kılınız varsa o kadar akıllısınız. 1996 yılında Dr. Aikarakudy Alias , doktorların ve diğer iyi eğitimli kişilerin göğsünde kıl olması ihtimalinin daha yüksek olduğunu iddia etmiştir.

13.Kolombiya’da, Caño Cristales adlı çok renkli bir nehir vardır.Çok Ünlüdür, çünkü su 5 farklı renkte olabilir: kırmızı, sarı, yeşil, mavi ve siyah. Muhteşem bir manzara!


14.Sadece erkeklerin Adem elması yoktur, aynı zamanda kadınlara da sahiptir . Ancak, daha az belirgindir.

15.1973’te Japon makamları, trafik ışıklarındaki mavi rengin bir ton yeşil renge dönüştürülmesine karar verdiler. Artık tüm yerel trafik ışıkları yeşil, ancak insan gözleri hala bu rengi mavi olarak görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu