HABERLER

ortaya çıkan gerçek göz yaşarttı!

Ceren Özdemir’in ö-lümünün ardından ortaya çıkan gerçek göz yaşarttı!Ordu’da balerin Ceren Özdemir’i (20) evinin kapısının önünde k-albinden b*çaklayarak ö-ldüren kişinin açık ce-zaevinden iki kez fi-rar eden ci-nayet hükümlüsü Özgür Arduç (35) olduğu belirlendi. K-atil za-nlısını, Ceren’in hemen arkasından yürürken kameralara yansıyan görüntüleri y-akalattı. Ceren’in yakın arkadaşı Ayşe Türkmen Akkaş Hürriyet’e şunları anlattı: “Sınıfta veya okulda da kimseyle s-orunu yoktu. Zaten s-orunlu tiplerle muhatap olacak biri değildi. 19 Kasım’da doğum günümdü. Bana sürpriz yapmışlardı. 6 Aralık da onun doğum günüydü. ‘Doğum günümde beni unutmayın, hediye almayın, kutlayın yeter’ demişti”

ORDU Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir önceki gün bale dersinden evine döndü. Zili ç-alan Ceren’e ablası balkondan evin anahtarını attı. Ceren eve girmek için kapıya doğru ilerlediğinde arkasından yaklaşan sa-ldırgan bı-çağını Ceren’in k-albine s-apladı, sonra da aşağı doğru çekti. Çı-ğlıkları duyan ve Ceren’in eve gelmemesinden ş-üphelenen ailesi aşağı indiğinde Ceren’i ka-nlar içerisinde gördü. Hemen polisi ve ambulansı aradılar. Ceren hastanede bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Ordu Emniyet Müdürlüğü sal-dırganı y-akalamak için özel ekip kurdu. Ceren’in bale antrenmanı yaptığı kurstan eve kadar olan 2.5 kilometrelik mesafeyi yürüyerek geldiği belirlendi. Güzergâhtaki ve o-lay yerindeki güvenlik kameraları ve MOBESE kayıtları ile Ceren’in cep telefonu i-ncelemeye alındı. Ceren’e arkadaşlık teklif edip r-eddedildiği öğrenilen bir kişi y-akalandı. O-lay saatinde işyerinde olduğu kamera kayıtlarıyla belirlenen bu kişi serbest bırakıldı.

NASIL K-IYDIN CEREN’E

Polis kamera kayıtlarını detaylı inceleyince Ceren Özdemir’i yol boyunca izleyen bir kişiyi belirledi. Görüntülerde, şü-phelinin kapüşonlu montla başını kapattığı ve Ceren’in hemen arkasında yürüdüğü görüldü. Ş-üphelinin o-laydan sonra üzerindeki montu değiştirdiği, kapüşonsuz, siyah renkli başka bir mont giydikten sonra k-açmak için hazırlık yaptığı saptandı.

Ceren’i takip eden kişinin ce-zaevi fi-rarisi olan uy-uştu-rucu b-ağımlısı Özgür Arduç olduğu tespit edildi. Polisler Özgür Arduç’un s-aklandığı eve o-perasyon yaptı. Özgür Arduç kendisini y-akalamak isteyen polislere bı-çak çekerek direndi. Bu sırada iki polis memuru da bı-çakla ya-ralandı. Etkisiz hale getirilen Özgür Arduç k-elepçeli halde evden çıkartıldığında, kapının önünde toplanan kalabalık, “Nasıl k-ıydın Ceren’e” diyerek sa-ldırdı. Özgür Arduç’u li-nç edilmekten polisler kurtardı.Vatandaşlar Özgür Arduç’u li-nç etmek istedi

ORDU VALİSİ: 12 S-ABIKASI VAR

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 12 s-abıkası bulunan ka-til z-anlısının su-çunu iti-raf ettiğini açıkladı. Vali Yavuz zanlının terminal civarında y-akalandığını belirterek Ordu halkı ve emniyet teşkilatının hassasiyetine teşekkür etti.

Ya-ralama ve adi su-çtan da sabıkası olduğu öğrenilen şü-phelinin Ceren ile ne gerçek hayatta ne de sosyal medyada bir teması ve bağlantısı tespit edilemedi. Arduç’un ifadesinde, Ceren’i neden ö-ldürdüğü hakkında hiçbir gerekçe söylemediği öğrenildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, davaya müdahil olacaklarını açıkladı.DOĞUM GÜNÜMÜ UNUTMAYIN

CEREN’in yakın arkadaşı Ayşe Türkmen Akkaş şunları anlattı:

“Ceren son 1-2 haftadır çok d-urgundu. Özellikle son 1-2 gündür di-kkat çekici derecede sakindi. Biz bunu özel bir duruma bağlayamadık. Sınavlar vardı ve herkes durgundu zaten. Ondan olabileceğini düşünmüştük. Ceren kendi sorunlarını kendi başına çözebilen bir kızdı. Arkadaşlarının d-ertlerini dinleyerek çözümler üretebilecek olgunluktaydı. Sınıfta veya okulda da kimseyle sorunu yoktu. Zaten sorunlu tiplerle muhatap olacak biri değildi. 19 Kasım’da doğum günümdü. Bana sürpriz yapmışlardı. 6 Aralık da onun doğum günüydü. ‘Doğum günümde beni unutmayın, hediye almayın, kutlayın yeter’ demişti.”

GÖZYAŞLARIYLA VEDA

Ceren Özdemir dün okulunda yapılan törenin ardından Ulubey İlçesi Kumanlar köyünde toprağa verildi. Baba Yılmaz Özdemir sürekli ağlayan büyük kızı Gizem’i sarılarak teselli ederken o-lay günü yaşadıklarını şöyle anlattı: “O-lay evin kapısında oluyor. Otomatik çalışmadığı için ablası aşağıya anahtar atıyor. Kapının açılma sesini duyuyor, biraz bekliyorlar. Bakıyorlar gelmiyor, inmek zorunda kalıyorlar aşağıya. Arkasından ci-nayet zanlısını görüyor. Kep var kafasında.” Anne Gülfer Özdemir de kızının t-abutuna sarılarak, “Benim çocuğum hiç kimseye kı-yamazdı. Karıncayı bile incitmezdi” diye ağıt yaktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı