KADIN

O YAĞI KULLANIN KİRPİKLERİNİZ 10 GÜNDE UZASIN.. SONUCUNA HAYRAN KALACAKSINIZ

Bir kadın için kirpiklerinin güzelliği, en az saçlarınınki kadar önemlidir. Peki uzun ve sağlıklı kirpikler için ne yapmak gerekir? İşte pahalı yöntemlere başvurmadan uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacak 10 basit kirpik uzatma yöntemi.Neden etkilidir: Kirpikleri taramak, kan akışını hızlandırır ve kirpikleri uzaması için uyarır. Ne yapmalısınız: İyice temizlenmiş eski bir maskara tüpü ve maskara fırçası kullanın. Maskara tüpüne birkaç damla E vitamini damlatın ve kirpiklerinizi günde iki defa 5 dakika boyunca fırça ile hafifçe tarayın. Neden etkilidir: Hint yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı, kirpiklerin sağlıklı kalmasını sağlayan yağ asitleri içerirler.

Ne yapmalısınız: Temiz bir maskara fırçasına veya parmağınıza bir damla yağ damlatın ve bunu uyumadan önce kirpiklerinize uygulayın. Bunun için tek bir yağ kullanabileceğiniz gibi; birkaç farklı yağı da karıştırabilirsiniz.Vazelin: Vazelin, kuru kirpikleri yatıştırır ve nemlendirir. Ne yapmalısınız: Yatmadan önce bir parça vazelini temiz maskara fırçası veya parmağınızla uygulayın. Vazelinin gözle temasından kaçının. Sabah yüzünüzü yıkayın.

Aloe vera, saç ve kirpiklerin güçlendirilmesi ve beslenmesi için idealdir. Ne yapmalısınız: Taze bir aloe vera yaprağı alın, birkaç damla suyundan sıkarak kirpiklerinize uygulayın. Gece boyunca bekletin ve sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini arttırmak için aloe vera suyunu, hint yağı veya zeytin yağı ile karıştırın.Yeşil çay, içerdiği antioksidanlar ve vitaminler nedeniyle kozmetik ürünlerde ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılır.Ne yapmalısınız: Bir fincan yeşil çay yapın, soğumaya bırakın ve bunu günde iki kez kirpiklerinize bir pamuk yardımıyla uygulayın. kirpiklerinizin hızla uzadığını göreceksiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu