HABERLER

NEŞE KARABÖCEK 44 YIL SONRA KONUŞTU

70’li yıllarda gazinolarda, Türk Sanat Müziği ve arabesk müzik alanında fırtınalar gibi eserdi. Neşe Karaböcek sıra dışı sesiyle milyonlarca hayran kitlesine sahip bir stardı. Birçok kişinin kaldıramayacağı büyük bir ı*hanete uğradı. K-ız kardeşinin, kocasıyla ı-liş-kisi vardı. O ı*hanetin izini hala taşıyor Neşe Karaböcek..Neşe Karaböcek.Hikaye o dönemde magazin basınında aylarca konuşuldu. Neşe Karaböcek, 1964 yılında plakçı Atilla Alpsakarya ile evlendi. Çift bir çocuk sahibi oldu ama 10 yıl sonra bu evlilik boşanmayla noktalandı. Alpsakarya, Neşe Karaböcek’ten boşandıktan sadece 1 yıl sonra, onun k-ız kardeşi Gülden Karaböcek ile evlendi. İkilinin ı-lişk-isinin, Alpsakarya, Neşe Karaböcek ile evliyken başladığı ortaya çıktıAtilla Alpsakarya, Gülden Karaböcek’e de mutluluk getirmedi. Bu evlilik de 9 yıl sonra noktalandı. Ardında birbirine hayat boyunca dargın kalacak iki k-ız kardeş bıraktı.Neşe Karaböcek, o ı*hanetten tam 44 yıl sonra konuştu. Posta Gazetesi’ne açıklama yapan usta sanatçı k-ız kardeşi için “Onu affetmeyi içim kaldırmıyor, yüzüne bile bakamıyorum” dedi.

İşte Neşe Karaböcek’in ı*haneti anlattığı o cümleler: “Kendi yaptığım bir şeyden dolayı pişmanlığım yok ama bana yaşatılanlar var. O tatsız yaşanmışlığı herkes biliyor. Gülden ile 44 yıldır konuşmuyoruz. Benden hiç af dilemedi. Bana pişmanlıktan bahseden de maalesef olmadı.Annemin c*nazesinde karşılaştık. Hiçbir şey olmamış gibi bir iki şey konuştuk. Sonra ayrıldık. Zaten c*nazede ne konuşulur ki? Affetmek Allah’a mahsus ama benim içim kaldırmıyor. Yüzüne bile bakamıyorum, bakmam.”

Neşe Karaböcek ve Gülden Karaböcek arasında yüzyıllardır süren küslüğü bilmeyen yoktur… Birçoğumuz belki de doğduğumuz günden beri onların küs olduğunu biliriz, duymuşuzdur. İnsan şaşırıyor… Nasıl bir küslükse yıllar geçse de bitmeyen… Neşe Karaböcek’in son açıklaması ise bizi biraz düşündürdü. Neşe Karaböcek kardeşi Gülden Karaböcek’i neden 44 yıldır affetmiyor?Neşe Karaböcek ve Gülden Karaböcek arasında yüzyıllardır süren küslüğü bilmeyen yoktur… Birçoğumuz belki de doğduğumuz günden beri onların küs olduğunu biliriz, duymuşuzdur. İnsan şaşırıyor… Nasıl bir küslükse yıllar geçse de bitmeyen… Neşe Karaböcek’in son açıklaması ise bizi biraz düşündürdü. Önce geçmişe bakalım..

Önce geçmişe bakalım… Önce geçmişe bakalım…Önce biraz geçmişe gitmekte yarar var. İkili arasındaki küslük gerçekten de fena halde eskiye dayanıyor. Atilla Alpsakarya baş kahramanımız. Kritik yıl: 1974 Kritik yıl: 1974Neşe Karaböcek’le 1964’te evleniyor. Çiftin bir oğulları dünyaya geliyor. 1974’te ise ikili yollarını ayırıyor. Olaylar tam da bu tarihte alevleniyor. Atilla Alpsakarya, aynı yıl içinde Neşe Karaböcek’in kız kardeşi Gülden Karaböcek’le dünyaevine giriyor. Neşe Karaböcek 1 yıl sonra evleniyor. Çift tam 8 yıl evli kalıyor.

1983’te bu evlilik de sona eriyor. Olayların yaşandığı 1974’ten sadece bir yıl sonra ise Neşe Karaböcek, Tevfik Yener’le evleniyor. Tevfik Yener’le tam 42 yıldır hayat arkadaşı Neşe Karaböcek. Kardeşini affetmiyor Kardeşini affetmiyorŞu anda 70 yaşında olan Neşe Karaböcek’in son açıklaması ise tahmin edebileceğiniz üzere kendisinden 6 yaş küçük k-ız kardeşi hakkında. Neşe Karaböcek aynen şunları ifade ediyor: “O tatsız yaşanmışlığı herkes biliyor. Gülden ile 44 yıldır konuşmuyoruz. Benden hiç af dilemedi. Annemin cenazesinde karşılaştık. Hiçbir şey olmamış gibi bir iki şey konuştuk. Sonra ayrıldık. Affetmek Allah’a mahsus ama benim içim kaldırmıyor. Yüzüne bile bakamıyorum, bakmam…” Çok fena… Koskoca ‘Karaböcek’lerden bahsediyoruz. Bitmiyor!60’ında 70’inde olan insanlar arasında bitmek bilmeyen öfke, nefret, düşmanlık söz konusu. Sıradan insanlar, arkadaşlar, dostlar da değil üstelik! Kardeşlerden bahsediyoruz yahu… Bu neyin inadı? Bu neyin inadı?Hala bu neyin inadı, neyin hıncı, neyin uzatılması? Görüşmeyebilirsiniz tamam kabul. Ama bu kadar bitmek bilmeyen bir öfkeyle “Asla…”lar filan demek o kadar anlamsız ki… Düşündürüyor..

Neşe Karaböcek yıllarca aşk acısı çekmiyor, bir yıl sonra dünyaevine giriyor, hayatına yeni bir yol seçiyor, yoluna devam ediyor. Ama hala daha “Kardeşimin ihaneti…” deyip duruyor. Artık beni düşündürmeye başladı bu durum. ‘Onu affettim’ dese… ‘Onu affettim’ dese…Yıl 2017! Ki Türk insanı olarak birçok insanın Neşe Karaböcek’e sırf bu olaylardan ötürü bir sempatisi de yok değil hani. Ama Neşe Karaböcek, bu kadar keskin olacağına, “Affetmek Allah’a mahsus” demek yerine “Onu affettim” dese işte o zaman çok daha farklı düşünebiliriz. Deriz ki, k-adın büyük bir şey, büyük bir acı yaşadı ve sonunda affetti, büyüklük onda kaldı… Ama hayır, bunu demiyoruz. ‘Beni kıskanıyordu’

Sırf bu açıklamadan ötürü Gülden Karaböcek’in geçmişte ettiği laflara, röportajlarda söylediklerine daha dikkatli baktım, inceledim. Gülden Karaböcek diyor ki, “Ablam beni fettan bir kadın olarak göstermek istedi. Beni ölmemi isteyecek kadar kıskanıyordu ve müzik piyasasında olmamı istemiyordu. Ama bu evliliğe beni olaylar zorladı, çünkü tek başıma ortada kaldım. Annem ve babamı da bana düşman etti…” Haklı olabilir, ablası kardeşini kıskanabilir. ‘Ablasına yanlış yaptı’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu