HABERLER

NEDENİ BELLİ OLDU.. ACI HABERİ VALİ AÇIKLADI..

Sakarya’dan gelen bir son dakika haberine göre Taşkısığı bölgesinde bir pa-tlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.Pa-tlamanın, i-mha edilmek için götürülen havai fi-şekleri taşıyan kamyonda meydana geldiği öğrenilirken, Sakarya Valisi Kaldırım pa-tlama ile ilgili yaptığı açıklamada ‘pa-tlayıcıların intikalleri esnasında pa-tlama meydana geldi. Pa-tlamada 3 şehidimiz, 6 yaralımız var’ dedi. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da olay yerine hareket ettiği öğrenildi.

Gelen son dakika haberine göre; Sakarya’nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında pa-tlamayan havai fişek ve diğer pa-tlayıcılar, imha edilmesi amacıyla Adapazarı Taşkısığı mevkiinde bulunan taşocağına getirildi. Kamyonla taş ocağındaki alana getirilen pa-tlayıcıların boşaltılmak istendiği sırada pa-tlama meydana geldi. Pa-tlama sesi kentin birçok yerinden duyulurken, dumanlar gökyüzüne yükseldi. Bölgeye, çok sayıda sağlık ekini ve ambulans yönlendirildi. Ya-ralılar, çevredeki hastanelere sevk edilmeye başlandı.İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı’ndan pa-tlama ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Sakarya-Hendek ilçesi Taşkısığı Mahallesinde faaliyet gösteren Taş Ocağında, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereği Havai Fişek Fabrikasına ait pa-tlayıcıların kontrollü şekilde pa-tlatılması maksadıyla taşıyan kamyondan indirildiği esnada, pa-tlama meydana geldi. Meydana gelen pa-tlamada; 2’si pa-tlayıcı madde i-mha timinden olmak üzere 3 jandarma personelimiz şehit oldu, 6 personelimiz ya-ralandı.

BELEDİYE BAŞKANI YÜCE: ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce, olayda iki askerin şehit olduğunu duyurdu.

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan Yüce, şu ifadeleri kullandı:“Ülkemizin başı sağolsun. Ben, Ankara’da bakan beyle toplantı anındayken bu pa-tlama oldu. Toplantı anında daire başkanımız hemen bilgi verip olay yerine intikal etti. Olaya müdahale edildi, devamlı bana bilgi aktarılıyor. Şu an bana verilen bilgi iki şehidimiz var, 8 civarında ya-ralımız var. İmha edilmek üzere götürülen mühimmat aracında pa-tlama sonucunda bunlar oluştu. Ortalık bir toparlansın, duruma hakim olalım sizlere daha net bilgiler aktarırım inşallah.”

Taşkısığı Mahallesi muhtarı Muharrem Bektaş:

Hendek’te pa-tlamayan mühimmatı, jandarma kontrolünde mahallemizde bulunan boş kullanılmayan taş ocağında kontrollü pa-tlatma yapılmak istendi, o sırada kaza oldu. Şu anda ya-ralımız var. Muhtemelen 1 sivil geri kalan asker. Tek bildiğim bu. Kamyon olay yerine geliyor. Durduğu yerde pa-tlıyor. Kamyon şu an gözümün önünde ve pa-ramparça olmuş durumda. Muhtemelen kamyonun içinde olmuş. Bilmiyorum yanlış bilgi vermeyeyim ama şu anda gözümle gördüğüm bu. Şu anda olay yerindeyim kamyonla aramda 5 metre var.

AA MUHABİRİ: UZAKTAN ÇEKİM ALMAYA ÇALIŞIYORUZ

AA Muhabiri Onur Orhan:Adapazarı ilçesinde, dağlık bir alanda pa-tlama meydana geldi. Kentin birçok noktasında dumanlar görüldü. Olay yerine ekipler sevk edildi. Bizim bölgeye girişimize izin verilmiyor, uzaktan çekim almaya çalışıyoruz.

Şu anda olay yerinden uzaktayız. Jandarma ve polis ekipleri giriş-çıkışlara izin vermiyor. Ambulanslar ya-ralıları hastaneye yetiştirmek için seferber olmuş durumda. Şu anda pa-tlamanın boyutuna dair herhangi bir bilgiye ulaşamadık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı