HABERLER

Müşterisinin Saç Derisine Dikkatlice Bakan Kuaför, Kadının Hayatını Kurtardı

Eileen Corey her zamanki kuaförüne gittiğinde, bu kez bir saç kesiminden fazlasıyla karşılaştı. Kuaförü saçını yaparken, aynı zamanda hayatını değiştirecek bir şey farketti. Bu hikaye, başkalarının bize verdiği sağlık tavsiyelerini dikkate almanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Eileen yıllarca Amerika’nın Cleveland eyaletinde WKYC adlı televizyon kanalında sağlıkla ilgili haberleri sunan bir muhabir olarak çalıştı. Ancak sağlık alanında uzman olanlar bile hastalanabilir ve eğer Eileen kuaförünü dikkate almasaydı, işler onun için çok kötü gidebilirdi.

Eileen son 15 yıldır saçını stilisti Kari Phillips’e kestiriyor. “Bu hiç normal görünmüyor” Haliyle, bu iki kadın yıllar geçtikçe arkadaş oldular. Yani Kari, müşterisinin işlemi sırasında garip bir şey farkettiğinde onu uyarmaktan çekinmedi. Eileen’in saç derisinde büyük bir leke farketti. Bu leke bir ay önce orada yoktu. Kari verdiği bir röportajda; “Saç derisinin neredeyse tamamını görebiliyoruz.” dedi. Eileen’e; “Bu hiç normal görünmüyor, daha önce gördüğümü de hatırlamıyorum.

Kesinlikle bir dermatoloğa gidip buna baktırmanı istiyorum.” dedi. Hayat kurtaran tavsiye.. Eileen kuaförünün önerisine uydu ve bir uzmana göründü. İyi ki de göründü. Doktor hemen biyopsi istedi ve kısa zamanda Eileen’ın Melonom’u (bir tür deri kanseri) olduğu anlaşıldı. “Ben bunu asla göremezdim.

Hissetmedim bile çünkü derinin üstünde çıkıklık yoktu. Farkedecek bir şey yoktu.” diyor Eileen. Kuaförü sayesinde tümör erken farkedildi ve hâlâ deri seviyesindeydi. Böylece daha ileri bir tedaviye gerek kalmadan alındı.

Eileen kuaförünün dikkatli gözlerine daima minnettar kalacak ve artık kendini güneşten daima koruyacak. Bu da hepimizin uygulaması gereken bir yöntem.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu