HABERLER

MUCİZE DOKTOR’UN TANJU’SU BAKIN KİMİNLE EVLİ! EŞİ DE ÜNLÜ ÇIKTI.

FOX TV’nin reyting rekortmeni dizisi Mucize Doktor, daha ilk bölümünden seyircinin gönlüne taht kurdu. Dizinin kimi karakterleri izleyicinin gözünden kalpler çıkmasına vesile oldu, kimi karakterleri ise izleyiciyi öfkeden deliye döndürdü.Dizinin sevimsiz karakterlerinden biri de Doktor Tanju..

---Sponsorlu Bağlantılar---

Hastane yönetiminin başına geçmek için her türlü hileye hazır olan Doktor Tanju, çıkarcı bir karaktere hayat verse de, karizmatik tavırlarıyla ekrana çok ama çok yakışıyor.

Seyirciye sinirden tırnak yedirmesi, ünlü oyuncu Murat Aygen’in ne denli yetenekli bir oyuncu olduğunu da gözler önüne seriyor. Peki ama her defasında Doktor Tanju olarak yargıladığımız Murat Aygen, gerçek hayatta nasıl biri?48 yaşındaki başarılı oyuncu, kameraların arkasında sevgi dolu bir baba…

---Sponsorlu Bağlantılar---

Ve hayat arkadaşını tutkuyla seven bir eş…Diyarbakır doğumlu ünlü oyuncu, 2010 yılında meslektaşı Nihan Aslı Aygen ile dünyaevine girdi.Kınalı Kar dizisindeki ‘Sumru’ karakteriyle tanıdığımız Nihan Aslı Aygen de, tıpkı eşi Murat Aygen gibi tiyatroya gönül vermiş bir isim.

Medcezir’de, ‘Gamze’ karakterini canlandırmış olan Aygen, dizide eşi Murat Aygen ile birlikte yer almıştı.Birbirlerine olan sevgilerini her fırsatta dile getiren çiftin, Nil isminde bir de kızları bulunuyor.Murat Aygen ve eşi, Instagram hesaplarından aile yaşantılarına dair bol bol fotoğraf paylaşıyor.

---Sponsorlu Bağlantılar---

MURAT AYGEN KİMDİR?

Murat Aygen, 29 Ekim 1971 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Asıl adı Murat Ağlatçı’dır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji, 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro Oyunculuğu, 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim aldı.

1991 – 1995 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa Şans Verin, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartue, Mösyö Buttery, Atatürk ve Sanat isimli oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı. 1995 – 2000 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Müzikallerden Seçmeler, Beni Seviyor isimli projelerde solist şarkıcı, 1999 – 2001 yılları arasında Tiyatro İstanbul’da Altın Göl isimli oyunda oyuncu, müzik ve efekt tasarımcısı, 1994 – 1998 yılları arasında Çapa Tıp Fakültesinde ses ve konuşma terapisti olarak çalıştı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

2000 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Opera ve Müzikal Bölümünde Şan öğretim üyesi, 2000 – 2004 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesinde Tiyatro Tekniği öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1985 yılından beri reklam sektöründe oyuncu, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, yardımcı yönetmen, dublaj sanatçısı, 1998 yılından beri de sinema ve televizyon sektöründe oyuncu olarak çalışmaktadır.

Murat Aygen, 2010 yılında Nihan Aslı Elmas ile evlenmiştir.Murat Aygen’in rol aldığı diziler ve filmler: 2018 – Şahin Tepesi (TV Dizisi) 2018 – İstanbullu Gelin (Avukat Can) (TV Dizisi) 2016 – Bodrum Masalı (Evren) (TV Dizisi) 2014 – 2015 – Maral (Hakan) (TV Dizisi) 2013 – 2014 – Medcezir (Faruk) (TV Dizisi) 2011 – Dedektif Memoli (Kürşat) (TV Dizisi) 2010 – Av Mevsimi (Şevket Altun) (Sinema Filmi) 2009 – Kül ve Ateş (Doktor Hakan) (TV Dizisi) 2009 2008 – Paramparça Aşklar (Cem) (TV Dizisi) 2005 – Ankara Ekspresi (Binbaşı Seyfi) (TV Dizisi) 2000 – Evdeki Yabancı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi) 1998 – Örümcek (Kemal) (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı