HABERLER

MSB DUYURDU.. IRAK’TAN A-CI HABER: ŞEHİTLERİMİZ VAR

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyi Haftanin bölgesinde i-cra edilen o-perasyonlarda bir güvenlik k-orucusu ve bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde operasyonlarda biri Güvenlik K-orucusu, iki kahraman si-lah arkadaşımız şehit olmuştur” denildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde icra edilen o-perasyonlar kapsamında 13 Ocak 2020 tarihinde te-röristlerle çıkan ça-tışmada biri güvenlik k-orucusu olmak üzere iki kahraman si-lah arkadaşımız şehit olmuştur. Bölgede o-perasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir a-cı ve ü-züntüye b-oğan bu olayda hayatını k-aybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, k-ederli ailelerine, Türk Si-lahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve s-abır dileriz” denildi.EDİRNE’YE ŞEHİT A-TEŞİ D-ÜŞTÜ

Türk Si-lahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde P-K-K’lı te-röristleri e-tkisiz hale getirmek için i-cra edilen o-perasyon sırasında çıkan ça-tışmada Piyade Uzman Çavuş Bayram Günay ile bir gü-venlik k-orucusu şehit oldu. Günay’ın şehit olduğu haberi ailesinin yaşadığı Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Dereköy’e a-teş d-üşürdü. Bayram’ın ailesine a-cı haber Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile 102’nci Topçu Alay Komutanı Albay Aydoğan Önal tarafından verildi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Zümriye, baba Tezcan, gö-zyaşları d-öktü. Şehidin anne ve babası f-enalık geçirmesi üzerine evin önünde bekleyen s-ağlık ekibi mü-dahale etti.

AİLESİNE “İZNE GELECEĞİM” DEMİŞ

Şehit Bayram’ın evininin önüne dev Türk bayrağı a-sılırken, köylüler ve yakınları a-cı haberi alınca Günay ailesine t-aziye ziyaretinde bulundu. 3 yıllık a-sker olduğu belirtilen şehit Bayram Günay’ın en son annesi Zümriye Bayram ile telefonda yaptığı görüşmede, “Görevimiz bitsin bu ay sonunda izne geleceğim” dediği öğrenildi. Bekar olan şehit Günay’ın bir erkek kardeşi olduğu belirtildi. Edirne Valisi Ekrem Canalp de şehit Bayram Günay’ın ailesine ba-şsağlığı ve ta-ziye ziyaretinde bulundu.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı