HABERLER

METEOROLOJİDEN BAYRAM İÇİN AÇIKLAMA GELDİ! İL İL UYARI YAPILDI

Kurban Bayramı’nda hava nasıl olacak merak ediliyor. Meteoroloji’den yeni hava durumu açıklaması geldi. Buna göre bayram boyunca yurdun kuzey kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak var. Meydana gelebilecek olumsuzluklar için de bir uyarı geldi. Listede İstanbul, Sakarya, Ankara dahil pek çok il buluyor.Kurban Bayramı tatili planları yapıldı. Binlerce kişi yollara düştü tatil bölgelerine doğru yola çıktı. Bununla birlikte bayram havası için de araştırmalar yapılmaya devam ediyor. Kurban Bayramı’nda hava nasıl olacak yağış var mı merak ediliyor. Meteoroloji’den yeni bir açıklama geldi. Arife günü, birinci ve ikinci günü İstanbul’da gök gürültülü sağanak bekleniyor. İşte o liste…Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, Kurban Bayramı süresince Karadeniz’de sağanak, Akdeniz ve Ege’de ise güneşli bir hava beklediklerini söyledi.

Bayram boyunca yurdun kuzey kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklediklerini, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğini belirten Koç, doğu bölgelerinde ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olacağını kaydetti.

Bayramın birinci günü hava nasıl olacak: Sağanak bayramın birinci günü Ankara, Çankırı, Eskişehir, Bolu, Karabük illerinde etkili olacak.Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak: Bayramın ikinci günü ise İstanbul’un Anadolu yakası, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Ankara, Çorum illerinde kuvvetli olacak. Koç, sağanağın getireceği olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması uyarısında bulundu. Koç, bayramın üçüncü ve dördüncü günü ise Karadeniz’in kıyı kesiminde sağanağın devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bayram boyunca tatil beldelerinde yağış beklenmiyor. Akdeniz ve Ege kıyılarında, bayram süresince az bulutlu ve açık hava olacak, öğle saatlerinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Hava sıcaklığı ise tatil beldelerinde 30-32 derece civarında mevsim normallerinde olacak.

Bayramın üçüncü ve dördüncü günü İstanbul’da yağış beklemiyoruz ve bayram süresince sıcaklığın 30-32 derece olmasını bekliyoruz. İzmir’de bayram boyunca yağış yok, az bulutlu bir hava hakim olacak. Başkentte bayramın birinci ve ikinci gününde kuvvetli sağanak bekliyoruz. Vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz. Sıcaklık, Ankara’da 30-32 derece seyrederken, üçüncü gün sıcaklığın mevsim normallerinin altında 27 derece olacağını tahmin ediyoruz.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu