HABERLER

Kötü Rüya Gördüğünüzde Asla Birine Anlatmayın. Çünkü..

1. Kötü (korkulu), rüya gören kimse gördüğü bu hoşlanılmayan ve hoşlanmadığı rüyanın hayra dönmesi için Cenab-ı Allah’a sığınmalı ve O’na dua edip yalvarmalıdır.1. Kötü (korkulu), rüya gören kimse gördüğü bu hoşlanılmayan ve hoşlanmadığı rüyanın hayra dönmesi için Cenab-ı Allah’a sığınmalı ve O’na dua edip yalvar malıdır.

2. Gördüğü bu kötü rüyanın şerrinden (zararından) ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınmak ve üç defa “Eûzü billahimineşşey- tanirracîm” duâsını okumalıdır. Yâni:“Allah’ım! gördüğüm bu korkunç rüyanın şerrinden ve senin ilahı rahmetinden kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım” demektir.

1. Bu kimse, gördüğü karışık rüyanın etkisiyle korku içinde titreyerek uyandığı zaman, “üç defa sol tarafına” hafif bir sesle tükürür gibi “tuh tuh” demelidir. Ve rüyayı gördüğü zamanki yatıyor olduğu yanından diğer yanına dönmelidir. Böyle yaptığı zaman sakinleşecektir.2. Bu kimse, gördüğü bu tür korkulu rüyayı hiç bir kimseye anlatmaz ve kesinlikle anlatmamalıdır.

İşte o zaman, yani bu şekilde hareket ederse, görmüş olduğu bu korkulu rüyanın şerrinden ve zararından kurtulmuş ve korunmuş olur.Yani, Bu tür karışık ve korkulu rüyaları gören kimse, anlatmaya çalıştığım bu şartlara ve ölçülere, bu gerçeklere uyarsa, görmüş olduğu bu korkulu rüyalardan hiç bir zarar görmez.

Çünkü, yorumlanmayan rüyalar gerçekleşmez. Hiç bir yere bulaşmadan olduğu gibi zararsız kalır. Ve böylece kişi, görmüş olduğu rüyanın zararından korunmuş ve neticede kurtulmuş olur demektir.Sevgili Peygamberimiz (A.S), Hadis-i Şeriflerinde: ” Şeytan sizden biriyle rüyasında oynarsa, karışık ve korkulu şeyler gösterirse , gördüğü bu tür rüyaları insanlara anlatmasın.”“Anlatılmayan rüyalar, kuşun ayağına bağlanmış bir şey (taş) gibidir. Anlatılıp tabir ettirilmez (yorumlatılmazsa) öylece olduğu gibi kalır. Anlatılır, yorumlattırılırsa başına düşer” buyurmuştur.Evet Ey Dost! Bu ölçüyü unutma ve dostlarına da söyle. “Kötü ve korkulu rüyalardan ve onların zararından kurtuluş çaresi, onu kimseye söylememek ve yorumlatmamaktır” Böyle bir rüya görürsen unut gitsin.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu