HABERLER

KKTC CUMHURBAŞKANI’NIN BARIŞ HAREKATI AÇIKLAMASINA TEPKİ YAĞDI!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan t-e-rör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı H-arekatı hakkında dün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya t-e-pki yağdı.Akıncı, dün akşam sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı açıklamada :

---Sponsorlu Bağlantılar---

“AKAN SU DEĞİL KANDIR”

Akıncı, “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir s-a-vaştı ve akanda k-andı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil k-andır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir” ifadelerini kullandı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Akıncı’nın paylaşımı için “Tarih bilinci ve bilgisi yoksun bir açıklamadır” dedi.”KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, PKK/PYD’ye karşı yürütülen haklı mücadelemizde Türkiye’nin yanında olmayan talihsiz bir açıklama yapmıştır.

Akıncı’nın bu açıklaması Boğaz ş-e-hitliğinde koyun koyuna yatan m-ücahit ve mehmetçiklerimizin k-emiklerini sızlatmıştır.

Barış Pınarı o-perasyonunun, eli k-anlı t-erör ö-rgütü PKK/PYD’ye karşı bölgenin istikrarı için gerçekleştiğini görmezden gelen Akıncı’yı esefle kınıyorum.

---Sponsorlu Bağlantılar---

1974 Kıbrıs Barış Harekâtında, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yapılan Kahraman Ordumuzun mücadelesi ile bugün Suriye’de Barış Pınarı h-arekatı ile verdiğimiz m-ücadele aynı ruhla yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:
Kapalı
Kapalı