HABERLER

KKTC CUMHURBAŞKANI’NIN BARIŞ HAREKATI AÇIKLAMASINA TEPKİ YAĞDI!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan t-e-rör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı H-arekatı hakkında dün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya t-e-pki yağdı.Akıncı, dün akşam sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı açıklamada :

“AKAN SU DEĞİL KANDIR”

Akıncı, “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir s-a-vaştı ve akanda k-andı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil k-andır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Akıncı’nın paylaşımı için “Tarih bilinci ve bilgisi yoksun bir açıklamadır” dedi.”KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, PKK/PYD’ye karşı yürütülen haklı mücadelemizde Türkiye’nin yanında olmayan talihsiz bir açıklama yapmıştır.

Akıncı’nın bu açıklaması Boğaz ş-e-hitliğinde koyun koyuna yatan m-ücahit ve mehmetçiklerimizin k-emiklerini sızlatmıştır.

Barış Pınarı o-perasyonunun, eli k-anlı t-erör ö-rgütü PKK/PYD’ye karşı bölgenin istikrarı için gerçekleştiğini görmezden gelen Akıncı’yı esefle kınıyorum.1974 Kıbrıs Barış Harekâtında, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yapılan Kahraman Ordumuzun mücadelesi ile bugün Suriye’de Barış Pınarı h-arekatı ile verdiğimiz m-ücadele aynı ruhla yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı