SAĞLIK

Kilo Sorunu Olanlar Dikkat Mucize Bitki Açlık Otu ile Çok Hızlı Zayıflayabilirsiniz

Şifa deposu açlık otu bitkisi bağırsakları çalıştırarak etkili şekilde zayıflatıyor.
Kilo sorunu tüm dünyada bir çok kişinin problemi haline gelmiştir. Zayıflamak için bir çok yol deneyip zayıflayamayan insanlar artık şifalı bitkilerin zayıflamada en mucizevi sonuçlar verdiklerini görüyorlar. Açlık otu diğer ismiyle devegözü veya halk arasında aşrık otu olarak da bilinen bu ot zayıflamada en etkili sonuçları veren bir bitki. Afrika kökenli olan bu bitkinin en önemli özelliği bağırsakları çalıştırarak normale göre daha fazla tuvalete çıkmayı sağlamasıdır.Bağırsak Çalıştıran Bitki Açlık Otu Nasıl Tüketilir? Açlık otunun tüketimde 2 yöntemi bulunmaktadır.

Malzemeler
10-12 yaprak açlık otu

1 cezve suHer iki yöntemde de açlık otuyla hazırlayacağınız çay yatmadan önce ve 12 saat sonra tüketilmesi gerekmektedir. İlk uygulayacağınız yöntemde 10-12 yaprak açlık otu ve bir cezve su 1-2 dakika kaynatılarak içilir. İkinci uygulamasında ise yine 1 cezve suyun içine aynı miktar açlık otu konularak 5-6 dakika bekletilir ve sonra tüketilebilir.

Açlık Otunun Faydaları Nelerdir?

Vücutta oluşan yağları çözer ve yeniden oluşmasını engeller. Tokluk hissi vererek kilo vermede yardımcıdır. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Metabolizmayı hızlandırması sebebiyle kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Açlık otu doğal müshil olarak da bilinen bir bitkidir. Tansiyonu düzenleyici etkisi vardır özellikle yüksek tansiyonu olan hastalara önerilmektedir. Böbrek kumu döken hastalar için dökmeyi kolaylaştırıcı bir bitkidir. Bağırsak parazitlerini önleyici etkisi vardır.

Açlık Otunun Zararı Var Mı?Açlık otunun bazı hastalarda ishale yol açtığı görülmüştür. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak metabolizmayı ve bağırsakları çok hızlı çalıştırması nedeniyle fazla tüketilmemesi gerekir. İshal olmak istemeyen kişilerin bu otu çok fazla tüketmemesi tavsiye edilmektedir. Hazırlayacağınız bu çay sayesinde hiç bir kimyasal maddeye maruz kalmadan tamamen doğal yöntemlerle kilo verebilirsiniz. Kilo vermenin yanında bir çok yararı olduğu da aşikar.

Nereden bulabilirim?

Açlık otunu aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Halk arasında devegözü ve aşrık otu olarak da bilindiğini unutmayalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu