HABERLER

Kayıp Evrim’in Babasından Şok Etkisi Yaratan Sözler!

TOKAT’ta 14 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki Evrim’in tu-tu-klanan babası Burhan Atış’ın ifadesinde önce, “Traktörden düşüp ö-l-d-ü, babamın me-za-rına gö-mdüm” dediği, daha sonra ifadesini geri çekerek kızının nerede olduğunu bilmediği yönünde çelişkili ifa-deler verdiği ortaya çıktı.

Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Evrim Atış, 10 Temmuz günü sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in arkasından geldiğini gören Satı Atış, gelini Dilek’e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Evrim’i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1,5) ile oynarken gören Dilek Atış, ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca komşulardan da yardım istenirken, jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. 70 bin metrekarelik alanda 14 gündür süren arama çalışmalarında küçük Evrim’e ait hiçbir iz bulunamadı.

BABA, ‘TRAKTÖRDEN DÜŞÜP Ö-L-D-Ü’ DEMİŞ

Öte yandan 2 gün önce gö-za-ltına alınan ve dün gece tu-tu-klanan Evrim’in annesi Dilek ile babası Burhan Atış’ın ifadeleri de netleşmeye başladı. Arama çalışmalarının sürdüğü dönemde güvenlik güçleri ile temas halinde olan ve birkaç kez ifa-desine başvurulan Burhan Atış’ın farklı ifadeler verdiği ortaya çıktı. 4 gün önce Burhan Atış’ın ifadesinde, “Kızım traktörden düşüp ö-l-d-ü, bende onu babamın me-za-rına göm-dü-m’ şeklinde ifade verdiği ortaya çıktı. Bunun üzerine ekiplerin 1 yıl önce yaşa-mı-nı yit-ire-n Evrim’in dedesi Sadık Atış’ın Yenisu köyü me-zar-lı-ğın-da bulunan me-za-rı kazıldı. Ancak babanın verdiği ifadenin aksine Evrim’e dair bir bilgiye rastlanmadı.

Bir kez daha ifadesi alınan Burhan Atış’ın bu kez farklı yerler söylediği, daha sonra da ifadesini geri çekerek kızının nerede olduğunu bilmediğini, ka-çı-rıl-mış olabileceği yönünde beyanlarını değiştirdiği ortaya çıktı. Dilek Atış’ın da ifadesinde kızını en son çadırın önünde küçük kızı ile oynarken gördüğü, daha sonra çıktığında çadırın önünde olmadığını fark ettiği yönündeki ifadelerini tekrar ettiği ancak, bu ifadenin doğruluğu için ‘yemin’ etmediği ortaya çıktı. Atış çifti, çelişkili ifa-de-lerinin şüpheli bulunması üzerine sav-cı-lığın talebi ile sevk edildikleri mah-keme-de tu-tuk-landı. Çift, dün gece Zile Ce-za-evi’ne konuldu.

‘ORTADA CE-N-AZE YOK’

Evrim’in babaannesi Satı Atış ise oğlu Burhan Atış’ın Evrim’in traktörden düşmesi sonucu ö-l-dü-ğü şeklinde savcılığa ifade verdiğini ve daha sonra ifadesini geri çektiğini söyledi. Oğlunun korktuğu için çelişkili ifadeler verdiğini, zor günler geçirdiklerini belirten babaanne Satı Atış, “15 gün oldu çocuk kaybolalı. Ortada bir ce-n-aze de yoktur. Evrim’e mi yanayım, yoksa annesine ve babasına mı yanayım ? Benim çocuklarım 1 hafta önce köyde traktörle ekin biçiyorlardı. Herkese sorabilirsiniz. Oğlum kafası bir kez dalmış ve söylemiş. Benim oğlum öyle bir şey asla yapmaz. Savcıya böyle bir şey söylemiş ama daha sonra kendisi yeniden ifadesini geri çekip ‘özür dilerim’ demiş. ‘Kafam yerinde yoktu’ demiş. Allah yardımcımız olsun. Bir an önce çocuğumuzu ya ö-l-ü ya da diri bulun bize teslim edin” dedi.

TUTUKLAMA KARARINA İTİRAZ

Bu arada, Dilek-Burhan Atış çifti hakkında tutuklama kararı çıkması yakınlarının tepkisine neden oldu. Evrim’in amcası Niyazi Atış, kardeşi ve gelinlerinin tu-tuk-luluk kararına itiraz edeceklerini söyledi. Mahkemenin kararına karşı bir üst mahkemeye bugün tu-tuk-luluğa itiraz başvurusu yapılacağı öğrenildi.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yaşanan gelişmelere rağmen, kendisine ait herhangi bir ize rastlanmayan küçük Evrem Atış’ı arama çalışmaları ise bölgede bu sabah yeniden başladı. İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri, yayla yakınlarındaki dere yatağında yeniden arama çalışması başlattı.

DALGIÇLAR BARAJDA ARAMA YAPTI

Kayıp Evrim Atış’ı arama çalışmaları yayla civarında gün oyu devam etti. Yenisu köyü yakınlarında bulunan Yazıtepe Barajı inşaatı çevresinde biriken suda Ordu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıçlar arama yaptı. Aramalara AFAD ekipleri de destek verdi. Dalgıçlar yaklaşık 25 metre derinlikteki su içinde Evrim’i aradı. Ancak tamamlanan arama çalışmaları sonucunda herhangi bir ize rastlanmadı.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu