HABERLER

KARNINA BAKTIKLARINDA…

Mucizelere inanır mısınız? Eğer inanmıyorsanız, Amerika’da küçük k-ızın başına gelen gerçek mucize bu konudaki fikirlerinizi değiştirecek. Gelin filmlere bile konu olmuş bu gerçek yaşanmış hayat hikayesine daha yakından bakalım. İşte karşınızda küçük bir k-ız, nadir görülen bir hastalık ve başına gelen mucizeAmerika’da küçük bir kasabada yaşayan Beam ailesinin başına önce çok kötü bir şey gelmiş, ancak sonrasında yaşadıkları mucizeyle dünyanın en büyük mutluluğunu yaşamışlar. Beam ailesinin ortanca k-ızları olan 12 yaşında ki Anna bir gece uykusundan karnındaki s*iddetli ağrıyla uyanmıştır. K-ızlarının çığlıklarıyla uyanan anne ve baba ise ertesi gün ilk iş h-astaneye gitmişlerdir. Yapılan ilk testlerin ardından Anna’nın tedavisi olmayan nadir bir sindirim sistemi h-astalığına yakalandığı anlaşılmış. Bulunduğu kasabada ve çevre illerdeki bütün hastaneleri gezen aile hastalığın tedavisini bulamamıştır.

Boston’da uzman bir çocuk doktoru olduğunu duyan aile tüm imkanlarını seferber ederek doktordan randevu almaya çalışmışlardır. Ancak doktordan randevu almak gibi bir problem vardır çünkü doktorun randevusu neredeyse bir yıllık süreyle doludur. Bir yandan k-ızı için randevu almaya çalışan anne aynı zamanda k-ızını mutlu etmeye uğraşmaktadır. Sonunda bu işin telefonla olmayacağına karar veren anne Boston’a gitmiştir.Doktordan randevu almayı başaran anne Christy bu defa da k-ızının tedavisi için sürekli Boston’a gidip gelmiş ve k-ızı gözetim altına alınınca hastanede k-ızı ile kalmaya başlamıştır. Evde diğer iki k-ızı ile kalan baba ise hem k-ızlarıyla ilgilenmeye çalışmakta hem de ailenin maddi giderlerini karşılamak için gece gündüz çalışmaktadır. Anna h-astanede kaldığı süre boyunca sürekli tüplerle beslenmek zorunda kalmıştır.

Uzunca bir tedavinin ardından ise h-astalığın tedavisinin olmaması nedeniyle Anna’yı son zamanlarını güzel bir şekilde geçirmesi için taburcu etmişlerdir. Anne ve baba ise gün geçtikçe k-ızlarının daha da kötüye gitmesine dayanamamaktadır. Evlerine geri dönen aile her ne kadar üzgün olsalar da hiçbir zaman için umutlarını kaybetmemişlerdir.Anna’nın tedavisi mümkün olmayan bu hastalığı bütün aileyi sarsmış ama bu durum karşısında bile bir an olsun inançlarını kaybetmeyen aile sürekli k-ızlarının yanında olmuşlardır. Anne ve baba k-ızlarının iyileşmesi için her gün dua ediyor, Anna’nın kardeşleri ise onun moralini yüksek tutmak için ellerinden geleni yapıyorlardır. Bir gün her zamanki gibi k-ızlar evlerinin bahçesinde oynamaktadırlar. Bir süre sonra Anna ve ablası bahçelerindeki bir ağacın üzerinde oyun oynarken dalın kırılmasıyla yere düşerler.

Anna ve ablası yaklaşık 9 metre yükseklikten aşağıya düşmüşlerdir. Anna’nın ablası küçük sıyrıklarla kurtulurken, Anna ise büyük ağacın kavuğuna sıkışmıştır. İtfaiye ekipleri hemen olay yerine gelmişler ve Anna’yı sıkıştığı yerden kurtarmak için tam 5 saat uğramışlardır. 5 saatin sonunda kurtarılan Anna kısa bir süre hastanede tedavi edildikten sonra taburcu edilmiştir. Anna ise eve geldikten bir süre sonra artık ağrılarının olmadığını, karnının şişmediğini fark etmiştir. K-ızlarının karnındaki şişliğin olmadığını fark eden aile ise Tanrıdan gelen bir mucize ile k-ızlarının iyileştiğine inanmışlar ve bu mucizeyi herkesle paylaşmaya başlamışlardır.

Anna ise h-astaneden eve döndüğünde annesine, o gün ağaç kavuğunda sıkıştığımda bir şey gördüm ve uzaktan gelen bir ses yaşamam gerektiğini söylüyordu. Hayatın bana mucizeleri olduğunu söyleyen bu ses sonunda beni iyileştirdi demiştir. Ağaçtan düştükten sonra bir anda iyileşen küçük k-ız başta doktorlar olmak üzere herkesi şaşırtmış. Doktorlar bir türlü küçük k-ızın nasıl bir anda iyileştiğini anlamlandıramamışlar ve açıklayamamışlardır. Herkes ise küçük Anna’nın gerçek bir mucize yaşadığı ve iyileştiğini düşünmektedir. Aile ise kızlarını iyileştiren şeyin cennetten gelen bir mucize olduğuna inanmaktadır.

K-ızları iyileştikten sonra anne kızlarının başına gelen mucizenin herkese örnek ve umut olmasını istediği için bir roman yazmış. Kimsenin pes etmemesi gerektiğini ve ne olursa olsun o küçük umut ışığına inanmaları gerektiği tavsiyesini vermiş. Anne Christy Wilson Beam’in yazdığı Cennetten Gelen Mucize adındaki kitap kısa sürede çok satanlar listesine girmiş. Daha sonra ise Anna’nın başına gelenler bir film haline getirilmiş.Randy Brown tarafından senaryolaştırılan bu yaşanmış hikaye inanç temelli dramatik bir aile filmi. İsmi ise yine Cennetten Gelen Mucize. Bu duygu yüklü filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu