SAĞLIK

Kanser Hücrelerini Temizleyen 5 Harika Besin

Kanser, vücudun tamamına yayılabilen anormal hücre büyümesinin niçin olduğu bir hastalıktır. Hücrelerin çoğalması kanserli veya iyi huylu olabilen tümörlere neden olabilir. İlgili hücre tipine nazaran sınıflandırılmış 100’den fazla kanser türü vardır. Anjiyogenez, vücuttaki kan damarlarını oluşturan fizyolojik bir süreçtir.Bu süreç, bir yaralanmaya maruz kaldığımızda ve vücudun iyileşmeye başlaması için kan damarlarını tekrar yapılandırılması gerektiğinde başlar. Anjiyogenez de kanserle ilişkilidir. Süreç, inhibitörler ve aktivatörler tarafından düzenlenmektedir.

Kanser, inhibitörlerle yakından ilişkili olmasına karşın, aktivatörler, anjiyogenez için önemli olan vasküler hücre büyümesini uyarmaktan sorumludur. Hastalık ve süreç tırmandığında, kanseri yenmek için anjiyogenezi durdurmamız gerekir. Zor şeklinde görünse de, rejiminize aşağıdaki yiyecekleri ilave ederek bu duruma destek olabilirsiniz:Kanser Hücrelerini Yok Eden Besinler

Zerdeçal

Sağlığa çok faydalı olan zerdeçal ve muhteviyatında bulunan kurkumin, anjiyogenezi durdurabilir ve kanserin gelişimini ve yayılmasını önleyebilir.

Kahve ve yeşil çay

Her gün kahve ve yeşil çay içmek son derece faydalıdır. Bazı çalışmalara bakılırsa, her iki içecek de kanseri durdurma yeteneğine sahiptir.Domates

Domates likopen olarak bilinen bileşiği bolca oranda içermektedir. Likopen, kanser riskini azaltabilen güçlü bir antioksidandır. Yapılan çalışmalara gore, likopen yağa dönüşür ve yüksek sıcaklıklara maruz kalmış olduğunda miktarı artar. Bu da, pişmiş domatesin kansere karşı en iyi şekilde cenktığı anlamına gelir.

Yabanmersini ve ahududu özü

Bu meyveler, oksidatif stres, anjiyogenez ve kanseri önleyebilecek özel fitokimyasallar açısından zengindir.

Bitter çikolataBitter çikolata, güçlü antikanserojen özelliklere haizdir ve gmeşhurk olarak tüketilmelidir. Sadece, farklı sağlık problemlerına yol açabileceğinden sonucunda tüketilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu