PÜF NOKTASI

Kanamayı 10 saniyede durduran yöntem

Evde veya herhangi bir yerde çeşitli yaralanmalar sonucu oluşan kanamayı vereceğimiz yöntemle 10 sn içerisinde durdurabilirsiniz. Genellikle mutfakta yemek hazırlarken ufak tefek kazalar oluşur.Bu kazalar sonucunda oluşan yaralanmaları elinizin altında bulunan baharatla durdurabilirsiniz. Herhangi bir tarafımız kesildiğinde uygulamamız gereken ilk yöntem baskı uygulamasıdır. Ancak bu yöntem yerine evinizde gayet doğal ve basit bir yöntemle rafınızda bulunan bir baharatla kanamayı 10 sn içinde durdurabileceksiniz.İşte kanamayı hızlı bir şekilde durdurabilecek o yöntem; Kanama oluşan açık yaranızı ilk olarak temiz bir bez yardımıyla temizleyin. Daha sonra üzerine toz halinde olan biberi dökün. Arnavut biberi tozunu bol miktarda yaralı bölgeye uyguladığınızda 10 veya 12 sn içerisinde kanamanın azaldığını fark edeceksiniz.

Aynı zamanda toz biber antibakteriyel özelliği bulunmasından dolayı mikrop kapmasını da engelleyecektir. Bibere acılığını veren kapsaisin maddesi Britanya’da yapılan bir araştırmaya göre acıyı da azaltıyormuş. Kapsaisin bunu, beyne acı sinyalini yollayan bir peptit hormonun salgılanmasını azaltarak yapıyor.

Not: Bu yöntemi uygulamadan önce alerjik bir durum oluşmasına karşın bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu