HABERLER

Kan Şekerinizmi Düştü? Kan Şekerini Dengeleyen Kür Tarifi

Kandaki şeker seviyeleri çok yüksek olduğunda ve vücut pankreasta yeterli insülin üretmede başarısız olduğunda veya üretilen insülin işlevini yerine getirmediğinde düzgün kullanamazsa ortaya çıkan bir durumdur. Bu durum “insülin direnci” olarak da bilinir.

Şeker hastalığının kesin ve net bir tedavisi olmasa da, yine de yönetilebilir durumda. Bazı ilaçlarla veya sağlıklı şeker seviyelerini koruyan doğal ilaçlarla kontrol altında tutulabilir.

Diyabet, dünya çapında 380 milyondan fazla hastası olan son derece sık görülen bir durumdur. Dünya Sağlık Örgütü tarafından tahmin edildiği gibi, bu sayı 2030’a kadar iki katına çıkacak. Diyabet göğüs kanseri ve AIDS’den daha fazla hayat alacak ve Amerikada 3 dakikada 1 kişi diyabet oluyor. Dahası, körlük, felç, böbrek yetmezliği, kalp rahatsızlığı ve diğer hastalıkların başlangıç nedeni oluyor.

Diyabet tüm vücut fonksiyonlarını en yüksek seviyede tutmak için, sağlıklı kan şekeri seviyenizi korumanız gerekir. Bu nedenle, sağlıklı bir diyet izlemeniz ve ihtiyaç duyduğunuzda doğal ilaçların kullanılması gerekir.

DOĞAL İLAÇ TARİFİ

İÇİNDEKİLER

300 G KEREVİZ

6 LİMON

YAPILIŞI

Kereviz kökünü iyice yıkayın, rendeleyin ve bir emaye tencereye koyun. Tencereye 6 limon suyu ilave edin. Üzerini kapatacak kadar suyla doldurun. Tencereyi kapatın ve kaynayınca altını kısın. Kerevizler piştiğinde, tencereyi ocaktan alın. Karışım tamamen soğuyunca kadar bekletin. Karışımı bir cam kavanoz içine döküp kapatın ve buzdolabında saklayın

KULLANIM

Kahvaltı yapılamadan yarım saat önce karışık bir çorba kaşığı al. Doktorlar için bu miktar 2 ay boyunca yeterli olacağını, bundan sonra kan şekeri seviyeleri normalleşeceğini söylüyorlar. Bol bol kereviz yemeklerini yemenizi öneriyorlar.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu