HABERLER

KADİR ŞEKER’İN AİLESİNDEN İLK İSTEĞİ ORTAYA ÇIKTI

Konya’da sevgilisini döven Özgür Duran’a engel olmak isterken ö-lümüne sebep olan Kadir, ce-zaevinde ailesiyle görüştü. Kadir’in ağabeyi, “Olaydan sonra üniversiteye hazırlık kitaplarını istemişti. Görüşmede ise Dostoyevski’nin ‘S-uç ve C-eza’ adlı kitabını götürdüm” ifadelerini kullandı.Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, iddiaya göre, 5 Şubat Çarşamba akşamı, tramvaydan inip evine giderken Özgür Duran’ın, Ayşe D’yi d-övdüğünü gördü. Duran’a e-ngel olmak istedi. Ancak çıkan a-rbedede Kadir’in cebinden çıkardığı b-ıçak Duran’ın k-albine s-aplandı. Özgür Duran hayatını kaybederken, Kadir Şeker, ‘kasten adam ö-ldürme’ s-uçundan t-utuklandı.KADİR, AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ

Kadir Şeker, geçen salı günü c-ezaevinde ailesiyle görüştü. Görüşmeye katılan ağabeyi Hidayet Fatih Şeker, görüşmenin yarım saat kadar sürdüğünü belirtti. Görüşmelerin ilk dakikalarında herkesin ağzında kelimelerin d-üğümlendiğini belirten Hidayet Fatih Şeker, şunları söyledi:

“Açık görüş olarak Kadir ile konuşma şansımız oldu. Sanırım ayda bir defa açık görüş hakkı var. Görüşmenin ilk dakikalarında hiç kimsenin ağzından bir kelime çıkmadı. Duygusal bir andı. Sonra konuşup sohbet ettik. Annem ve babam duygulandı. Yarım saat kadar sürdü. Kardeşim yorgun ve b-itkin bir haldeydi.”

“ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KİTAPLARINI İSTEDİ”

Şeker sözlerine, “Olaydan sonra üniversiteye hazırlık kitaplarını istemişti. Görüşmede ise Dostoyevski’nin ‘S-uç ve C-eza’ adlı kitabını götürdüm. Kardeşim hala olayın ş-okunda olduğu için ü-zgün görünüyordu. Bu konuyla ilgili bizde bir şey sormadık, kendisi de anlatmak istemedi” şeklinde devam etti.K-ATİL DENİLMESİ ÜZMÜŞ

Kendisi için ‘k-atil’ kelimesinin kullanılmasından ü-zgündü duyduğunu dile getirdiğini ifade eden Şeker, “Sosyal medyada ve ana akım medyada destek gördüğünü, Cumhurbaşkanı’nın da açıklama yaptığını ilettik. Bu durumun ona moral verdiğini gördüm. Ayrılırken daha morali düzeldi. Yanımıza geldiğinde ç-ökmüş bir haldeydi.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı