Kabartma Tozu İle Gelen Mucize..

Akne ve sivilceleri kurutmak için sert kimyasallar gerekmez. Kabartma tozu bu işi kolaylıkla yapar. Yapılışı: 1 çay kaşığı kabartma tozuna birazcık su katarak macun hazırlayın. Karışımı cildinizin üzerine sürün. Ardından soğuk su ile durulayın. Daha sonra sıklığını azaltarak haftada 1 yada 2 kez bu yöntemi tekrarlayın DETOKS BANYOSU/ Karbonatı suya karıştırrarak banyo yapabilirsiniz. Küvete bir miktar karbonat atıp, elma ile karıştırdığınızda yorgunluğunuzu giderir, sakinleştirici özelliği vardır. Vücut temizliğine de inanılmaz katkı sağlar.

KARBONAT DİYETİ

Son zamanlarda, özellikle ilkbaharın gelmesiyle birlikte kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin suya karıştırarak içtiği bir kullanım şeklidir karbonat diyeti. Karbonat diyetinin popüleritesi günden güne artıyor fakat biz bu diyetin bazı ciddi hastalıklara yol açma riskinden dolayı tavsiye etmiyoruz. PERFORMANSI ARTTIRIR/ Kabartma tozunun performansı arttırıcı özelliği vardır ve vücuda enerji depolamaktadır. Özellikle uzun mesafeli koşucuların enerji hatta doping sağladığı bazı uygulamaları vardır. Bu uygulamalar sayesinde yarışlardaki performasnlarını arttırmayı başarmaktadırlar. Bu yüzden kabartma tozunu kapsül şekline alma özelliği de daha sonraları keşfedilmiştir. Biz ise karbonatın kapsül olarak değil doğal olarak yemeklerde kullanılarak tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Yazının başında belirttiğimiz gibi, etkili bir kimyasal madde olduğu için kullanımına dikkat edilmesi gerekir.

EL, AYAKLARINIZI YUMUŞATIR

Pedikür ve manikür suyuna koycağınız bir miktar kabartma tozu ölü derilerin daha çabuk yumuşamasına yardımcı olur, el ve ayaklarınızın daha yumuşak olmasını sağlar. GÜNEŞ YANIKLARINA İYİ GELİR/ Güneş yanıklarının üzerine acıyı alması için suyla seyretilerek sürülebiliyor.

ÜLSER AGRISINA İYİ GELİR

Uzmanların bir kısmı karbonatın ülser ağrısını hafiflettiğini söylemişlerdir. Karbonatın mide asidini nötralize ettiği için ülser ağrısının şiddetini azattığı söylenmektedir. Bir büyük bardak suya 1-2 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek içmek bir nebze olsun ülser ağrılarından kurtulmaya yardımcı olur.