HABERLER

KA-N DONDURAN OLAY! 9 AYLIK HA-MİLE KADINA TE-CAVÜZ EDİP 10 AYLIK ÇOCUĞUYLA BİRLİKTE Ö-LDÜRDÜLER

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde 9 aylık ha-mile olan ve te-cavüz edildikten sonra 10 aylık çocuğu ile birlikte ö-ldürülen Su-riyeli Emani Al Rahmun ci-nayetinin davasında iki sanığa verilen ikişer kez ağ-ırlaştırılmış müebbet ve 72’şer yıl ha-pis ce-zası Yargıtay tarafından onaylandı.Sakarya’da 2017 yılı Temmuz ayında Kaynarca ilçesinde 9 aylık ha-mile olan ve te-cavüz edildikten sonra 10 aylık çocuğu ile birlikte ö-ldürülen Su-riyeli Emani Al Rahmun’un ci-nayeti tüm vi-cdanlara a-teş düşürmüştü. İlçede yaşayan Su-riye uyruklu Halid Al-Rahmun, 6 Temmuz 2017’de iş yerinden geldikten sonra evinde olmayan ha-mile eşi Emani ile 10 aylık erkek bebeği Halaf Al-Rahmun’u tüm aramalarına rağmen bulamamış ve i-hbarı üzerine jandarma ile polis ekiplerince çalışma başlatılmıştı. Aramalar sonucu kadın ve bebeğinin ce-setleri, Birlik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bulunmuştu. Olayla ilgili gö-zaltına alınan Birol Karacal ile Celal Bay, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme de tu-tuklanmıştı.Sa-nıklar hakkında çıkarıldıkları ilk mahkemede mahkeme heyeti, 10 aylık bebek Halaf Al Rahmun’un İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan ayrıntılı raporun düzenlenip gönderilmesi için davayı ertelemişti. 2. celsede mahkeme heyeti Halaf Al Rahmun’un o-topsi raporunu okudu. Raporun okunması sonrası mahkeme heyeti sa-nıklara Birol Karacal ve Cemal Bay’a ayrı ayrı Ni-telikli Ci-nsel İs-tismar su-çundan 30 yıl ha-pis, Anneye karşı ka-sten ö-ldürme su-çundan a-ğırlaştırılmış müebbet, Çocuğa karşı ka-sten ö-ldürme su-çundan a-ğırlaştırılmış h-apis, Yağma su-çundan 15 yıl, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma su-çundan 21 yıl, Konut dokunulmazlığından 6 yıl olmak üzere toplam 132 yıl ha-pis ce-zası verilmişti.

Daha sonrasında sa-nık avukatları, Sakarya 1. A-ğır Ce-za Mahkemesinin kararına ili-şkin İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ce-za Dairesine temyiz başvurusunda bulundu. Başvuruyu değerlendiren 1. Ce-za Dairesi, başvurunun reddine karar vererek, Sakarya 1. A-ğır Ce-za Mahkemesinin kararını onayladı. Başvuruyu değerlendiren Yargıtayın yaptığı incelemede, isabetsizlik görülmemiş olduğundan sa-nık müdafilerinin, sa-nıkların su-çu işlediklerinin ispat edilemediğine il-işkin ve yerinde görülmeyen temyiz itirazlarının esastan reddine karar verildi.

Sa-nıklar Birol Karacal ve Cemal Bay, ‘Kasten Adam Ö-ldürme’, ‘Ci-nsel Sa-ldırı’, ‘Konut Dokunulmazlığı İhlali’, ‘Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ su-çlamaları ile yargılanan ve Sakarya Adliyesi 1. A-ğır Ce-za Mahkemesi’nde görülmeye başlanan davada her iki sanığa da ayrı ayrı ikişer kez a-ğırlaştırılmış müebbet ve 72’şer yıl ha-pis ce-zası Yargıtay tarafından onandı.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı