HABERLER

İTİRAF ETTİLER! EN YAKINLARI ÇIKTI

Ordu’nun Korgan ilçesinde yalnız yaşadığı evde, do/muz bağı yöntemiyle bağlı ca/nsız be/deni çarşafa sarılı halde bulunan Makbule Sarı’nın ka/til za/nlısı olarak Hayrettin G. ve yeğeni Serkan U. gö/zaltına alındı. Ci/nayeti i/tiraf eden dayı-yeğen, adliyeye sevk edildi.Olay, 14 Kasım akşamı, ilçeye bağlı Saraaliç Mahallesi’nde meydana geldi. Yalnız yaşayan Makbule Sarı’dan uzun süre haber alamayan kızı, mahalle muhtarından ya/rdım istedi. Muhtar da polise bilgi verdi.Adrese gelen polis ekipleri, çilingir yardımıyla girdikleri evde Makbule Sarı’nın do/muz bağı yöntemiyle el ve ayakları bağlı ca/nsız be/denini çarşafa sarılı halde buldu. Yapılan incelemede evdeki para ve değerli eşyaların ça/lındığı tespit edildi.

Cİ/NAYETİ İTİRAF ETTİLER

Ci/nayete ku/rban giden yaşlı kadının ka/til za/nlılarını belirlemek için çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden tespit edilen bir aracın kiralık olduğu sa/ptandı. Kiralık araçla ci/nayetten 1 gün önce ilçeye geldikleri belirlenen Hayrettin G. ve yeğeni Serkan U., gö/zaltına alındı. Şü/pheliler, polisteki ilk so/rgularında ci/nayeti i/tiraf etti.

Dayı-yeğen ci/nayeti maddi sı/kıntılar nedeniyle işlediklerini söylerken, evden aldıkları 1 kilogram çuval fındığı sattıklarını, televizyonu ise çö/pe attıklarını bildirdi.İkilinin olayda kullandığı eldiven de polis tarafından bulundu. Şü/pheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Fatsa Adliyesi’ne sevk edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu