İstanbul’da genç kızın akıl almaz vhşetten mcize kurtuluşu

İstanbul Avcılar’da ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından f-lçatayla bo-ğazı k-esilen, defalarca b-ıç-aklanan, elleri ba-ğlan-dıktan sonra dakikalarca i-şke-nceye uğrayan 25 yaşındaki Rabia K., ö-l-düğü sanılarak bir çuval iç-inde göl kenarına atıldı. Kaçan s-ald-ırgan, telefon ettiği babasına durumu anlattı. Babası da olayı polise bildirdi. Olay yerine giden polisler tarafından yaşadığı belirlenen g-enç kız, ekip aracıyla hastaneye g-ötürüldü. Polisin saniyelerle yarışı sonucu yaşama tutunan 25 yaşındaki Rabia K., v-ahşetin izlerini vü-cudunda taşıyor. Genç kız b-oğazı ke-sildiği için konuşamıyor, yaşadıklarını yazarak anlatabiliyor.

İstanbul’da genç kızın akıl almaz va-hşetten m-ucize kurtuluşu

“SÜRPRİZİM VAR” DİYEREK KANDIRDI

Avcılar’da vahşet 6 Şubat akşamı yaşandı. 25 yaşındaki Rabia K. yaklaşık 2 yıldır Emre Çiçek ile görüşüyordu. Gençlerin görüştüğünden ailelerinin de haberi vardı. 25 yaşındaki Emre Çiçek kız arkadaşı Rabia K.’yi “sürprizim var” diyerek kiraladığı araçla akşam saatlerinde yemeğe götürdü. Bir lokantada yedikleri yemek sonrası Emre Çiçek genç kıza “Sana çalıştığım yeri gösterip patronumla tanıştırmak istiyorum” dedi. Emre Çiçek., ikna ettiği Rabia K.’yi Avcılar Parseller’de bulunan tekstil atölyesine götürdü.

BİTMEK BİLMEYEN VA-HŞET

Emre Çiçek burada kendisinden ayrılmak istediğini söyleyen genç kıza te-cavüz etmek istedi. Rabia K. dire-nince Emre Çiçek genç kızın f-alça-tayla b-oğazını b-ıçakla ke-sti. Emre Çiçek k-anlar i-ç-inde yere y-ığılan Rabia K.’nin el-lerini bağladıktan sonra defalarca b-ıça-k-ladı.

Genç kızın yaşadığı de-hşet dolu dakikalar bunlarla da son bulmadı. Emre Çiçek te-cavüz etm-eye ça-lıştığı ge-nç kı-za ci-nsel s-al-dırıda da bulundu. Emre Çiçek. genç kıza ba-ltayla da vu-rup te-kmeledi. 3 saat süren de-hşet sırasında k-anlar içindeki Rabia K.’nin ö-ld-ü-ğünü sanan Emre Ç. bir arkadaşına telefon ederek yardım istedi. Emre Çiçek’in çağırması üzerine olay yerine gelen Yunus K. p-aniğe k-apılarak ka-çtı. Emre Çiçek genç kızı atölyedeki büyük bir çuvalın içine koyarak k-iraladığı aracın ba-gajına yerleştirdi. Emre Çiçek içinde Rabia K.’nin bulunduğu çuvalı Firuzköy’de Küçükçekmece g-ölü kenarını attı.

POLİSLER SANİYELERLE YARIŞTI

Bayrampaşa’daki otogara giden Emre Çiçek buradan babası Ali Çiçek’i arayarak olayı anlattı ve k-çacağını söyledi. Ali Çiçek sorunlar yaşadığı oğlunun anlattıklarını polise bildirdi. Otogara giden polis, Emre Çiçek’i gözaltına aldı. Polis, Emre Çiçek’i de yanına alarak Firuzköy’deki göl kenarına gitti. Saat 04.00 sıralarında polis, Emre Çiçek’in gösterdiği noktada çuvalda k-anlar i-çindeki Rabia K.’nin yaşadığını belirledi. İlk yardımı, ekip aracındaki malzemelerle polisler yaptı. Ambulansa haber veren polis, genç kızı hayatta tutmak için saniyelerle yarıştı. Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş büro ekipleri, ekip aracına aldıkları genç kızı, ambulans beklemeden hastaneye götürdü. Rabia K. hastanede tedavi altına alındı. 6 gün k-omada k-alan genç kız, 1 aylık tedavisinin ardından evine gönderildi. Evinde tedavisi devam eden Rabia K. b-oğazının k-esilmesi nedeniyle hala konuşamıyor.

“B-ANA BI-ÇAK VE FA-LÇATAYLA S-ALDIRDI”

Genç kız konuşamadığı için olup biteni yazarak anlattı. Rabia K. ” ‘Sana sürprizim var’ diyerek gözlerimi kapadı. Patronuyla tanıştıracağını söyleyerek oraya götürdü. Atölyede, kendisinden ayrılmak istediğimi söyleyince bana b-ıçak ve f-alçatayla s-aldırdı” dedi. Olayın izlerini vücudunda taşıyan Rabia K., Emre Çiçek’in en ağ-ır şekilde cez-alandırılmasını istediğini yine bir kağıda yazarak ifade etti.

“EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM”

Rabia K.’nin annesi Nurhayat K., “Sesi çıkmasın diye kızımın g-ırtlağını kesmiş” dedi. Anne Nurhayat K., “O soğuk havada don-mak üze-reyken bulunmuş. Polis zaman kaybetmemek için ambulans bile beklememiş. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Yetkililere seslenen anne, “Bu caninin en ağır cezayı almasını istiyorum. Münevver Karabulut, Özgecan Aslan’ın k-ati-lle-ri gibi en -ağır cez-yı almasını istiyorum. Bu cani, benim kızımı da onlar gibi ö-ld-ürmek istedi. Benim kızım gibi başka kızların böyle canının y-anmasını istemiyorum” diye konuştu. Rabia K.’nin babası Şerif K. ise, “Bütün yetkililerin olayla ilgilenmesini istiyorum. Tek istediğim en ağır ceza ile yargılanması” şeklinde konuştu.

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Saldırgan Emre Çiçek “Ka-sten Adam ö-ldürmek” suçundan tutuklanarak ce-zaevine gönderildi. Emre Çiçek’in ifadesinde a-şırı a-lk-ollü olduğunu belirterek “Pişmanım amacım ö-ldü-rmek değildi. Bir anlık s-inir ve a-lkol-ün etkisiyle bu olay oldu. Polislere olay yerini ve göl kenarındaki yeri gösterdim” dediği öğrenildi.

Bu arada Emre Çiçek’in babası Ali Çiçek’in bir süre önce oğlu hakkında “ev-den uzaklaştırma” kararı al-dırdığı öğr-enildi. Evdeki eşyaları alarak sattığı öğrenilen Emre Çiçek’in uzaklaştırma kararı sonrası olayı gerçekleştirdiği atölyede kaldığı belirtildi.