HABERLER

İngiliz basınından şok iddia: ‘Beyaz Dul’un hedefinde Türkiye var

İngiltere basınında yer alan bir iddiaya göre, ‘Beyaz Dul’ lakabıyla bilinen bir ter-örist intihar b-o-mbacıları yetiştirerek aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkeye s-a-ldırı hazırlığında.

İngiltere’nin çok satan gazeteleri dün korkutucu bir iddiayı gündeme getirdi. 2005 yılında Londra’da inti-har sal*dırısı yapan te-röristin hala aranan “Beyaz Dul” lakaplı eşi Samantha Lewthwaite’in intihar bo-mbacıları yetiştirerek aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkeye saldırı hazırlığında olduğu iddia edildi.

2005 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da, Germaine Lindsay isimli radikal te-rörist korkunç bir sal*dırıya tanıklık etmişti intihar bo*mbacısı olarak sal*dırı düzenlemiş ve 26 kişiyi ö*ldürmüştü.

“Beyaz Dul” lakaplı, aslen İngiliz olan ve 17 yaşında Müslüman olan Samantha Lewthwaite’in inti*har bom*bacıları yetiştirdiği iddia edildi. Beyaz Dul’un 30 kadın bo*mbacı yetiştirdiği basına konuşanlar tarafından aktarıldı. Hedef yerleri arasında Türkiye var..

Gazete, şifrelenmiş yazışmalar, telefon kayıtları ve yabancı istihbarat birimlerinin raporlarına dayandırdığı haberde 30 ter*öristin İngiltere’den intikam almak için Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs, İspanya Sahilleri ve Kanarya Adaları’nı hedef aldığı gündeme getirildi. Ter*öristin İngiltere’den nefret ettiği ve İngilizlerin favori tatil mekânlarını vuracağı iddia edildi.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu