HABERLER

İncecik Bacaklara Kavuşmak Çok Kolay

Bu egzersizler sayesinde evinizin rahatlığında bacaklarınızı daha güçlü hale getirebileceksiniz. Sadece günde 20 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Umuyoruz ki bu egzersizler sporun zor ve çok vakit alan bir şey olmadığını size gösterir.

Birçok insan spor salonuna kaydolur fakat asla gitmez. Aynı egzersizleri tekrar tekrar aylarca yapmak onları sıkar ve pes ederler. En etkili ve en kolay egzersizleri sizler için özenle seçtik. Egzersizlere başlamadan önce 5 – 7 dakikalık ip atlaması yapmanızı tavsiye ediyoruz. Isınmış kaslar ile çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Ayrıca ip atlamanın kilo vermek için en etkili egzersiz yöntemlerinden olduğunu da aklınızdan çıkarmamakta fayda var.

Şimdi sizleri hazırladığımız egzersizlerle baş başa bırakıyoruz!

Yıldız Zıplayışı

Ayaklarınız bitişik ve dik pozisyon alın, elleriniz yanlarınızda olsun. Bu başlangıç pozisyonumuz. Ardından dizlerinizi hafifçe bükün ve onlardan güç alarak zıplayın. Zıpladığınızda bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve düşerken tekrar bitişik konuma getirin. Bacakların yanı sıra kollarınız da zıpladığınız anda açık pozisyonda olup, düşerken yanlarınızda durmalılar. İstediğiniz miktarda ancak mümkün olduğunca durmadan uygulayabilirsiniz.

Yengeç Yürüyüşü (Squat)

Dik ve düz durarak pozisyonumuza başlıyoruz. Ardından havaya zıplayarak ayaklarımızı iki yana açıyoruz ve yengeç pozisyonu alıyoruz. Kalçanız hafif yanmaya başlayıncaya kadar dizlerinizi bükerek bu pozisyona girebilirsiniz. Ardından, ellerimiz çene hizamızda birleşikken, iki adım sağa iki adım sola atmak suretiyle bu egzersizimizi gerçekleştiriyoruz.

Karada Yüzme

Karnınızın üzerine yatın ve kollarınızı başınızın üzerine kaldırın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bacaklarınızın alt kısmı ve üst gövdenizi yerden kaldırıyoruz. Sadece üst bacaklar ve karnınız yerde olmalı. Şimdi de sol ayağınız havadayken sağ elinizi, sol eliniz havadayken sağ ayağınızı havaya kaldırarak egzersizimizi gerçekleştiriyoruz.

Ayrık Squat

Ayrık squat adıyla bilinen esneme egzersizlerine benzemektedir ancak diz kirişleriniz ve üst bacak kaslarınız için oldukça yararlıdır.

Bacaklarımız ayrık ayakta durarak pozisyona başlıyoruz. Bir ayağımız önde, bir ayağımız arkada olacak şekilde pozisyon alıyoruz ve arkamıza kutu, sandalye gibi yerden yüksek bir nesne yerleştirerek arkada duran ayağımızı üzerine koyuyoruz. Gövdemizi dik tutarak durduğumuz yere dik iniş ve kalkışlar yapıyoruz. Arka dizimiz yere değecekmiş gibi olduğunda tekrar eski halimize geri kalkıyoruz.

Pasif Squat Oturuşu

Pasif denmesinin sebebi, egzersiz pozisyonuna girmek yapmanız gereken tek şeydir. Bacaklarınız omuz genişliğinde açık, basenleriniz yere paralel şekilde sırtınızı duvara yaslayarak oturur gibi pozisyon alın. 30 saniye ve 3 dakika zaman aralığında sabit pozisyonda kalarak dengenizi geliştirin ve kalça, basen bölgesi yağlarınızdan kurtulun.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu