HABERLER

İKİ İLİMİZDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bolu’da meydana gelen deprem nedeniyle şehir genelinde okullar cuma günü tatil edildi. Sel felaketinde 14 kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa’da da eğitim öğretime verilen ara 1 gün daha uzatıldı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde ağır hasar alan Şanlıurfa ve Adıyaman, bu sefer de sel felaketiyle sarsıldı. İki şehirde uzun süredir etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle birçok yerde su baskınları yaşandı. Şanlıurfa’da 14 kişi, Adıyaman’da ise 2 kişi hayatını kaybetti. Bolu’da ise gündüz saatlerinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul dahil pek çok çevre ilden de hissedilirken, olumsuz bir durumun kaydedilmediği belirtildi.

ŞANLIURFA’DA EĞİTİME VERİLEN ARA UZATILDI

Şanlıurfa Valiliği, şiddetli sağanak nedeniyle eğitim öğretime yarın da ara verildiğini duyurdu. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Şiddetli sağanak yağışın beraberinde getirdiği olumsuzluklar sebebiyle ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 17.03.2023 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurumlarındaki hamile/engelli/kronik rahatsızlığı olan kamu görevlilerimiz de idari izinli sayılacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Şanlıurfa’da sağanak nedeniyle eğitim öğretime dün ve önceki gün de ara verilmişti.

BOLU’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bolu Valiliği de 4,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle cuma günü eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde bugün yaşanan 4.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında 17.03.2023 Cuma günü bir (1) gün süreyle eğitim – öğretime ara verilmiştir. Ayrıca Kamuda çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu