HABERLER

HERŞEYİ ANLATTI! KATİL ENİŞTE PINAR’I BÖYLE KAÇIRMIŞ

İSTANBUL’da erkek arkadaşıyla buluşmak için evden çıktıktan sonra Bağcılar’daki ormanlık alanda ağaca asılı halde cesedi bulunan Pınar Damar’ın ölüme gidişi kameralara takıldı. Pınar Damar’ı kuzeninin eşi Metin Aydın’ın öldürdüğü belirlendi ve aile ile birlikte Adli Tıp önünde cenazeyi beklerken gözaltına alındı. Katil enişte Damar’ın ifadeleri kan dondurdu.

Küçükçekmece’nin Mehmet Akif Mahallesi’nde yaşayan Pınar Damar (32), geçen pazartesi akşamı saat 17.00 sıralarında erkek arkadaşıyla buluşmak için evden çıktı. Kardeşi Bahar Damar, saat 22.00 sıralarında Pınar’ı aradı ancak ulaşamadı. Endişelenen kardeşi buluştuğu erkek arkadaşını aradı. Erkek arkadaşı, Pınar Damar’la Küçükçekmece’de bir eğlence mekânına gittiklerini daha sonra da gece saat 21.00 sıralarında eve bıraktığını söyledi.

Ablasının erkek arkadaşından aldığı cevapla iyice endişelenen Bahar Damar hemen polis merkezine giderek, ablasına ulaşamadıklarını, hayatından endişe ettiklerini söyledi. Polis ekipleri, Pınar Damar’ı aramaya başlarken aile de sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu. Pınar Damar’ın kaybolmasından bir gün sonra Bağcılar Mahmutbey Mahallesi’ndeki ağaçlık alanda kadın cesedi görenler polisi aradı.

Polis ekipleri kısa sürede ihbarın yapıldığı ağaçlık alana gitti. Ağzında ve burnunda kan olduğu görülen kadının boynunda da boğularak öldürüldüğüne işaret eden izler vardı. Üzerinden herhangi bir kimlik çıkmayan ceset burada yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Yapılan ilk incelemede, talihsiz kadının boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Pınar’ı aracına alıp götürmüş

Bu bilginin ardından polis cesedin Pınar Damar’a ait olabileceğini değerlendirerek, aileden bir kişiyi önceki gün Adli Tıp Kurumu’na götürdü. Adli Tıp’a götürülen yakını cesedin Pınar’a ait olduğunu teşhis etti. Teşhisin ardından polis ekipleri hemen Pınar’ın kardeşinin ifadesinde söz ettiği erkek arkadaşına yöneldi. Pınar Damar’ın erkek arkadaşı ifadesinde, “Evet o akşam kendisiyle buluştuk ancak ben saat 21.00 gibi evinin olduğu yere bıraktım” dedi. Polis hemen evin olduğu sokak ve bağlantılı sokaklardaki kamera görüntülerini topladı.

Polis görüntülerden, Pınar’ın erkek arkadaşıyla buluşarak evin önünden ayrıldığı sırada arkalarındaki bir aracın da kendilerini takip etmeye başladığını belirledi. Erkek arkadaşı, Pınar Damar’ı evinin olduğu yere bırakırken de aynı aracın takibi altında oldukları tespit edildi. Genç kadının, erkek arkadaşının aracından indikten kısa bir sonra kendilerini takip eden aracın yanına geldiği ve Pınar’ın da araca bindiği saptandı. Kamera görüntülerinden aracın daha sonra Küçükçekmece ve Başakşehir’e gittiği belirlendi.

Adli Tıp önünde ailenin yanında gözaltına alındı

Polis, plaka üzerinden yaptığı araştırmada aracı kullanan kişinin Pınar’ın kuzeninin eşi Metin Aydın olduğunu belirledi. Polis ekipleri, Aydın’ın, Pınar’ın cenazesini almak için Adli Tıp önünde bekleyen ailenin yanında olduğunu tespit etti. Polis, buraya giderek, acılı aileyi teskin ettiği görülen Aydın’ı gözaltına aldı.

Metin Aydın’ın, Pınar’ı erkek arkadaşının bırakmasının ardından aracına alarak önce Küçükçekmece’ye buradan da Başakşehir’e götürüp elleriyle boğarak öldürdüğü ve cesedi ağaçlık alana attığı belirlendi. Metin Aydın, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hâkimliğince ‘nitelikli kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

Aramalara da katılmış! Ailenin yanından hiç ayrılmamış!

Pınar Damar aranırken de Aydın’ın üzerine şüphe çekmemek için kendisine aileye yardımcı olma görüntüsü verdiği ve ailenin yanından hiç ayrılmadığı belirlendi. Şüpheli Metin Aydın’ın Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği ifade kan dondurdu. Pınar Damar’la 4-5 yıldır gönül ilişkisi olduğunu iddia etti. Metin Aydın’ın cezada indirim almak için doğrulanamayan bu iddiaya sığındığı yorumu yapıldı. İşte katilin hakimlikteki ifadeleri…

“Pınar Damar ile emniyetteki ifademde de belirttiğim üzere kendisiyle 5 yıldır ilişkimiz vardı. Olay gecesinde saldırıda bulunmadım. Kayabaşı tarafında mevkiinde tam hatırlamadığım bir bölgede Pınar Damar araçtan inerek boş arazide 5 dakika yanımdan uzaklaşarak gitti ve geri geldi.”

“Olay anında ilk Küçükçekmece’deki evlerinin önünden alırken kendisi rızayla aracıma binmiştir. Herhangi bir zorlama söz konusu değildir. Kasten öldürme suçunu kabul ediyorum ancak kişiyi hüviyetinden yoksun bırakma suçunu kabul etmem.”

“Araçta kıskançlık nedeniyle tartışmaya başladık. Karşılıklı hakaret oldu. Pınar’a tokat attıktan sonra boğazını sıkarak öldürdüm.”

“Yaptığım eylemde herhangi bir tasarlama veya planlama söz konusu değildir. Olay anında Pınar Damar’ın şahsıma yönelik hakaretleri nedeniyle bir anlık sinir ile gerçekleştirmiş olduğum bir eylemdir.”

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu