HABERLER

HERKES MERAK EDİYORDU: SIR Ö-LÜ-MLE İLGİLİ İLK RA-POR ÇIKTI!

Gelen son dakika haberine göre; Aleyna Çakır’ın ö-lümündeki şü-phelilerden olan Ümitcan Uygun’un annesinin ormanda ö-lü bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı anne Gülay Uygun’un elinde ba-rut izine rastlanıldığını açıkladı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 17 Eylül’de Keçiören ilçesi Hisar Mahallesi, Bağlar Caddesi açık arazi içerisinde Gülay Uygun’un ateşli si-lah ya-ralanması sonucu ö-lü olarak bulunduğunun bildirilmesi üzerine resen soruşturma başlatıldığı bildirildi. Avukatı aracılığıyla kayıp başvurusu yapılan Gülay Uygun’un cep telefonunun son baz bilgisi tespit edilerek aynı gün ce-sedine avukatı aracılığıyla ulaşıldığı belirtilerek, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca olay yerinde ö-lü muayene ve keşif işlemleri icra edilmiş, olay yerinde ö-lene ait cep telefonu ile bir adet ta-banca, boş kovan ve 6 adet fi-şek bulunarak muhafaza altına alınmış, ö-len şahıs ile ce-sede ulaşan 9 kişinin el svapları aldırılmıştır. K-riminal inceleme neticesinde sadece Gülay Uygun’un el svaplarında a-tış artığına rastlanılmıştır” denildi.‘MUKAYESEYE ELVERİŞLİ PARMAK İZİ YOK’

Gülay Uygun’un cep telefonu imajı alınıp incelenmek üzere Si-ber Su-çlarla Mü-cadele Şube Müdürlüğüne gönderildiği belirtilerek, “İnceleme ve raporlama işlemleri devam etmektedir. Olay yerinde bulunan ve olayda kullanıldığı değerlendirilen 7,65 mm ta-banca ile kovan üzerinde k-riminal inceleme yaptırılmış, olay yerinde bulunan kovanın bu ta-banca ile atıldığı tespit edilmiştir. Ta-banca üzerinde yapılan parmak izi çalışmasında mukayeseye elverişli parmak izi tespit edilememiştir” denildi.

‘2 SAYFALIK NOTUN İNCELEMESİ SÜRÜYOR’

Gülay Uygun’un HTS kayıtlarının temini için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na müzekkere yazıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: “Müzekkereye cevap verildikten sonra gerekli inceleme ve analiz işlemleri yapılacaktır. Oto-psi işlemleri esnasında Gülay Uygun’dan alınan ka-n örneği ile olay yerinden temin edilen bulgu ve materyaller üzerinde mukayeseli inceleme yapılması yönünde gerekli talimatlar verilmiştir. Ö-lü muayenesi ve otopsi neticesinde Gülay Uygun’un kafa sağ temporal üst bölgede giriş ve oblik seyirle sol temporal bölgede çıkış olmak üzere tek bir a-teşli si-lah me-rmi çekirdeği giriş ve çıkışı tespit edilmiştir.

Biyolojik ve kimyasal incelemelerin tamamlanmasından sonra ayrıntılı olarak tanzim edilecek o-topsi raporu Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilecektir. Olay yerinde ele geçirilen iki sayfalık in-ti-har mektubu olarak değerlendirilen not aslı alınmış, not aslı üzerinde parmak izi incelemesi yapılmasından sonra, notta yer alan yazıların Gülay Uygun’un eli ürünü olup olmadığı yönünde k-riminal inceleme yapılmasına dair gerekli talimat verilmiş olup bu kapsamda incelemeler devam etmektedir.”Gülay Uygun’un olay günü saat 08.56’da evinden çıkarak bir taksiye bindiği, buna ilişkin çevre binalarda kamera görüntüsü çalışması yaptırıldığı, taksi sürücüsünün tespit edilerek ifadesinin alındığı bildirildi.

‘SO-RUŞTURMA ÇOK YÖNLÜ SÜRDÜRÜLÜYOR’

So-ruşturma kapsamında bugüne kadar 20 kişinin Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince, 2 kişinin de Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeleri alındığı kaydedilerek, “Yukarıda Cumhuriyet Başsavcılığımızca tespit edilen bulgular ışığında soruşturma her türlü ihtimal dikkate alınarak hassasiyetle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu