HABERLER

HER SATIRI K-ORKUNÇ! DİLARA’NIN CE-SEDİNİ 1 AY BOYUNCA SAKLAMIŞ..

ANTALYA’nın Korkuteli ilçesinde k-aybolduktan 40 gün sonra çı-p-lak haldeki ce-sedi battaniyeye sarılı ve toprağa gö-mülü halde bulunan Dilara Kandak’ı (23) ö-l-dürdüğü su-çlamasıyla tu-tuklu bulunan eski eşi Ahmet Yorulmaz’ın (25) yargılanmasına devam edildi. S-anık avukatı Nihan Kanat, ce-sedin yaklaşık 1 ay boyunca başka bir yerde s-aklandığını ve bulunmasından 3 gün önce gö-müldüğünü ileri sürdü.

ANTALYA Korkuteli’de oturan Dilara Kandak’ın, k-aybolduktan 40 gün sonra 4 Mart 2018’de, Gülova’daki tarlada gö-mülü halde ce-sedi bulundu. Battaniyeye sarılı Kandak’ın çı-plak, elleri, kolları ve ayaklarının da iple b-ağlı olduğu belirlendi.

O-topside bo-ğularak ö-l-dürüldüğü ortaya çıkan 2 çocuk annesi Dilara Kandak’ta bulunan s-p-erm örneklerinin, eski eşi Ahmet Yorulmaz’a ait olduğu ortaya çıktı. Yorulmaz, g-ö-zaltına alındı. İkinci kez evlenen ve eşinin 3 aylık h-a-mile olduğu öğrenilen Ahmet Yorulmaz, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı m-ahkemece tu-tuklandı.Ahmet Yorulmaz’ın Antalya 6’ncı Ağır Ce-za Mahkemesindeki yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tu-tuklu sanık Ahmet Yorulmaz ile ö-ld-ürülen Dilara Kandak’ın yakınları ve taraf avukatları hazır bulundu.

Şi-kayetçi avukatı Fatih Yavaşlar, dosyaya konulan adli tı-p ra-porunda, ce-sedin bulunmasıyla ö-l-üm tarihi arasında 4- 6 haftalık bir süreçten bahsedildiğini belirterek, “Bahsi geçen tarihler Dilara Kandak’ın k-aybolduğu tarihlerle örtüşmektedir. Dilara’yı k-aybolmadan önce gören en son kişi s-anıktır. Rapor da sa-nığın aleyhinedir, i-ddialarımızı doğrular mahiyettedir. R-aporun dikkate alınmasını talep ederim” dedi.S-anık avukatı: Adli tıp r-aporu s-avunmamızı destekliyor

S-anık avukatı Nihan Kanat ise son gelen adli t-ıp ra-porunun, sa-vunmalarını bilimsel olarak desteklediğini öne sürdü. Avukat Kanat, r-aporda ma-ktulün tam ö-l-üm tarihinin belirlenemediğini belirterek, “R-aporda m-aktulün tam olarak tespit edilememekle birlikte 4 ila 6 haftalık ö-lü olduğu belirtilmiştir. Müvekkilin beyanı ise 22 Ocak 2018 tarihinde maktulle ci-nsel i-l-işki yaşadığı yönündedir.

Dilara ise 24 Ocak tarihinde kaybolmuştur. M-aktül saat 18.42 itibarıyla müvekkilimle telefonda görüşmüş, çocukların i-laçlarını almasını söylemiş, yanında Mustafa da varken m-üvekkilim i-laçları alıp o-lay yerinden ayrılmıştır. Kamera ve HTS kayıtlarından m-üvekkilim i-laçları aldıktan sonra iş yerine gitmiştir. 3 saat iş yerinde kaldıktan sonra evine gittiği, saat 09.08’e kadar da evinde kaldığı sabittir.

Dilara 18.42 itibarıyla babasının evinden çıkarken telefonu kendi isteğiyle kapatıyor ya da şarjı bitiyor olmalı ki telefonu kapanıyor. Ondan sonra görüntü karesinden çıkıyor. Bu saatten sonra Dilara’nın nereye gittiği, kiminle görüştüğü belli değildir” diye konuştu.

S-anık avukatı: Ce-set saklanmış

Adli t-ıp r-aporuna değinen avukat Nihan Kanat, şöyle devam etti:“R-aporda s-p-ermin ö-lü b-edende ne kadar kalacağının tespit edilemeyeceğinin, ancak canlı b-edende 72 saat kadar te-spit edilebileceğine v-urgu yapılmıştır. Dilara’nın 24 ya da en fazla 25 Ocak’ta ve-fat ettiği hesaplanabilir. Bu tarihten sonra ce-sedin bulunduğu güne kadar ce-set bir yerde saklanmıştır. Dilara bulunduktan en son 3 gün önce, bulunduğu yere gö-müldüğü tanık beyanlarından sabittir. Dilara’nın teyzesinin beyanından sonra ce-set apar topar bulunmuştur.

Ce-set bulunduğunda çı-p-laktır ve alelacele gö-müldüğü ortadadır. M-aktulün evinde yapılan in-celemede, kıyafetlerinin üzerinde B.Y. ve S.K.’nın s-p-ermleri de bulunmuştur. S.K., Dilara’ya u-yu-ştu-rucu temin eden kişidir. En az birisi erkek olmak üzere, ce-set üzerinde birden fazla D-N-A profilinin olduğu, a-dli tı-p ra-poruyla sabittir.

Ce-sedin ç-ı-plak olması, 40 gün boyunca muhafaza ediliyor olması, s-p-erm örneklerinin kıyafetlerden çıkması onların olaydan sorumlu olabileceği ihtimalini doğrulamaktadır.” M-ahkeme, s-anığın tu-tukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı e-rteledi.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı