HABERLER

HENÜZ 9 YAŞINDAYDI KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ!

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan bir sağlık çalışanının 9 yaşındaki kızı Melek Kartal’ın hayatını ka-ybettiğini açıkladı.Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Gafur Kartal’ın kızı Melek Kartal (9), geçen ay ra-hatsızlanması üzerine Erzurum Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Çeşitli rahatsızlıkları da olduğu öğrenilen ve yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkan Kartal, bir süre hastanede tedavi gördü.Hastalığın ağır seyretmesi üzerine yoğun bakımda tedavisine devam edilen küçük kız, doktorların tüm mü-dahalesine rağmen kurtarılamadı.

Sağlık camiasında büyük ü-züntüye yol açan Melek Kartal’ın vefat haberini, İl Sağlık Müdürü Bedir de sosyal medyada paylaşarak büyük a-cı ve ü-züntü içinde olduklarını ifade etti.Bedir, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“O bir melekti, meleklerin yanına gitti. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarından, kıymetli personelimiz Gafur Kartal’ın 9 yaşlarındaki melek kızı, Kovid-19’a yenik dü-ştü, meleklerin yanına gitti. Her ö-lüm erkendir sahibine ancak bu çok a-cı oldu. Kıymetli kardeşim Gafur Kartal ve değerli ailesine, tüm yakınlarına, a-cıyı yüreklerinde hisseden sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu