HABERLER

HELİKOPTER

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bir a-skeri he-likopterin dü-ştüğü, AFAD ve sağlık ekipleri o-lay yerine sevk edildiği bildirildi. İlk belirlemelere göre Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şe-hit o-ldu.Bitlis’te a-skeri he-likopter dü-ştü! 9 ask-erimiz şe-hit olduTatvan ilçesine bağlı Çekmece köyü yakınlarında bir helikopterin dü-ştüğü belirtildi. Çekmece köyü yakınlarında saat 17.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle bir helikopterin dü-ştüğü i-ddia edildi. Bölgede yoğun sis etkili oldu.

SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Ko-mutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.Arama çalışmaları sonucunda helikopterin ka-za kırıma uğradığı -espit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman si-lah arkadaşlarımızdan 9’unun şe-hit olduğu, 4 kahraman s-ilah arkadaşımızın ise ya-ralandığı be-lirlenmiştir.

Y-aralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.Bizleri derin bir a-cı ve üzüntüye bo-ğan bu elim o-layda ş-ehit olan kahraman si-lah a-rkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, TÜrk S-ilahlı K-uvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, y-aralı personelimize a-cil şi-falar diliyoruz.

Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şe-hit o-ldu

Elazığ Milletvekili Tolga Ağar yaptığı paylaşımda “Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopterin d-şmesi sonucu şe-hit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’a ve şe-hit as-kerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza a-il şi-falar diliyorum. Milletimizin başı s-ğolsun.” ifadesini kullandı.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu