KADIN

Günde 1 Adet Yumurta Yerseniz..

Uzmanlar, yumurtayı ister haşlayıp tüketin ister kızartın ama muhakkak günde bir adet yumurta tüketin diyerek yumurtanın faydalarını bir kez daha vurguluyor.
İşte her gün bir adet yumurta tüketmenin vücudunuza sağladığı faydaları..

Vücut fonksiyonlarını iyi bir şekilde yerine getirir

Vücut tek başına ürettiği 11 amino asit sayesinde diğer işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmek için ekstra olarak amino asite ihtiyaç duyar. Günde bir adet yumurta tüketerek geriye kalan amino asit miktarını karşılayabilirsiniz.

Kemikleri güçlendirir..

Yumurtada, kemik erimesini önleyen ve kemiklerinizi güçlendiren kalsiyum bulunur. Ayrıca yumurtada bulunan D vitamini vücuttaki kalsiyum dengesini sağlayarak dişlerinizin de gelişmesini sağlar.

Sinir sistemini ayakta tutar..

Günde bir adet yumurta tüketmek vücudunuzu çeşitli bakterilere ve enfeksiyonlara karşı korur. Günde bir adet yumurta yiyerek günlük selenyum miktarının hemen hemen hepsini karşılamış olursunuz. Selenyumda sinir sisteminizi güçlendirerek, ayakta kalmasını sağlar.

Kas oluşumunu hızlandırır..

Yumurtalar protein kaynağı besinlerdir. Vücut geliştirme egzersizleri yapıyorsanız yumurta yemek size fazlasıyla protein kazandıracak, kaslarınızın gelişmesine yardımcı olacaktır.

Kalp krizi riskini en aza indirir..

Çok düşük yoğunluklu lipoprotein üreten bünyelerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski daha yüksektir. Yapılan araştırmalarda yumurtanın düşük yoğunluklu lipoprotein taneciklerini genişlettiği ve kalp krizine yakalanma riskinizi azalttığı görüldü..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu