HABERLER

GÜLÜMSER BULUT’UN ADLİ TIP RAPORU

ATV’de hafta içi her gün canlı yayınlanan Müge Anlı’nın programında Ağustos 2018 vahşice öldürülen Gülümser Bulut’un katil zanlısı aranırken ortaya çıkan Adli Tıp Raporu olayın boyutunu tamamen değiştirdi en büyük iki şüpheli ise Yunus Kahraman ve Hatice Ayhan.ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 18 Ağustos 2018 tarihinde vahşi bir cinayete kurban giden Gülümser Bulut’un katil yada katil zanlıları aranıyor. Ölüm şekli 1999 yılında öldürülen Nilgün Kırlı ile bire bir uyuşan Gülümser Bulut’un en büyük cinayet zanlısı Yunus Kahraman. Gülümser hanımın kızı Hatice Ayhan ile aralarını kötü olması ve annesini cesedini Yunus Kahraman’ın annesi olan Hacer Huy ile birlikte bulması bu cinayette bir ilişkisi var mı sorusunu akıllara getirdi. Adli Tıp raporu ile ceset ile ilgili bakın hangi detaylara ulaşıldı.İzmir’deki evinden 18 Ağustos 2018 tarihinde kefenlenmiş bir şekilde çekyatın içinde ölü bulundu 67 yaşındaki Gülümser Bulut. Talihsiz kadının cesedini ise defalarca eve girdiği halde fark etmediğini söyleyen Kızı Hatice Ayhan ve akraba Hacer Huy buldu. Gülümser hanımın hangi gün öldüğü ise henüz netlik kazanmadı. Gülümser Bulut’un hangi gün ve saat kaçta öldürüldüğünü belirlenmesi cinayeti iki şüpheliden hangisinin işlediğini aydınlatacak önemli bilgilerden biri olacak.

Gülümser Bulut’u en son kim gördü?

Yunus Kahraman Gülümser Bulut’u en son 16 Ağustos da gördüm derken mahkemede de ifade veren Hasan Çanka adındaki komşu ise 17 Ağustos da Gülümser hanımı balkonda gördüğünü söyledi. Peki komşunun balkonda gördüğü kişi Gülümser Bulut mu yoksa kızı Hatice Ayhan mıydı? Hasan bey perşembe akşamı Gülümser hanımı gördüm derken eşi ise Çarşamba akşamı gördüklerini söyledi. Eğer komşuları perşembe akşamı Gülümser hanımı gördüler ise Yunus beyin ifadesi doğru bu durumda en büyük şüpheli Hatice Ayhan. Eğer çarşamba akşamı Gülümser hanımı gördüler ise o zaman en son gören kişi Gülümser hanımı Yunus bey olduğu ortaya çıkıyor.Gülümser hanımın kızı Hatice Ayhan ise Pazartesi gününden cuma akşamına kadar balkonda yatan kişinin kendisi olduğunu söyledi. Hatice hanım Perşembe günü annesini yatak odasında uyurken gördüğünü ve daha sonra işine gittiğini söyledi.

Cinayet suçundan 9 ay ceza evinde kalan Hatice Ayhan annesine şiddet mi uyguluyordu? Canlı yayına bağlanan mahalle sakinin anne ve kızın tartışmalarına tanık olduğunu söyledi. Hatice Ayhan ise bu iddiaları abartıldığını şiddet yok ama kavga olduğunu söyledi.

Adli Tıp Rapor Detayları

Adli tıp raporu ise cesedin çok bozulduğu yönünde oldu. Adli Tıp’dan çıkan rapor ile ilgili canlı yayında açıklama yapan Prof.Dr. Şevki Sözen’in verdiği bilgiye göre ise cesedin bozulma zamanı 36-48 saat arasında başlar. Ölen Gülümser hanımın cesedinin ise 72 saatte görülen çürüme bulgularına rastlandı. Bu durumda Gülümser hanımın perşembe sabahı öldürülmüş ihtimali cesedin çürümesine göre ağırlık kazandı.

Yunus Kahraman neden Gülümser Bulut’un evine gitti

Yıkanacak halıları görmek için Gülümser hanımın evine gittiğini söyleyen Yunus Kahraman’ın Gülümser Bulut’un evinden çıkarken kameralara yansıyan görüntüsünde yer alan elindeki çanta dikkat çekti. Hatice hanım ise o çantanın annemin pazar çantası olduğunu söyledi ve neden Yunus’un elinde olduğuna anlam vermediğini söyledi.Bütün bu olaylardan sonra Yunus Kahraman ilk ifadesinden halılardan bahsetmemesi en büyük şüpheli durumuna düşürdü. Ayrıca Yunus beyin Nilgün Karlı ve Özlem Aksuta olayında da adının geçmesi okları tamamen zerine çevrildi. Şimdi ise akıllar Hatice Ayhan’ın bu cinayet ile bir ilişkisi var mı sorusunun cevabı aranıyor. Bu gün canlı yayında ise ilk defa Yunus Ayhan’ın röportaj vermesi bekleniyor.

Özlem Akusta olayı nedir?

İzmir’de yaşayan 45 yaşındaki Özlem Akusta, 2 Nisan 2018’de kayıplara karıştı. Akusta’nın ise son olarak Yunus Kahraman ile Karaburan’a gitti. Tüm aramalara rağmen Özlem Akusta’nın cesedi bulunamadı. Gülümser Bulut ve Nilgün Kırlı olayında yer alan isim arasında olan Yunus Kahraman ismi ise Özlem Akusta olayında’da çıkıyor.

Nilgün Karlı cinayetinin detayları

1999 yılında öldürülen Nilgün Karlı’nın katil zanlısı Yunus Kahraman Gülümser Bulut cinayeti ve kayıp Özlem Akusta olayında adı geçiyor. Her üç olayda da adı geçen Yunus Kahraman’ın Nilgün Kırlı cinayetinde kullandığı yöntem dikkat çekti. O tarihlerde patronu olan Nilgün Kırlı’nın evine hırsızlık amacıyla giren Yunus bey daha sonra ise Nilgün Kırlı’nın kafasına odunla vurdu. Vurduktan sonra Nilgün Karlı’ı yatak odasında boğan Yunus bey salona taşıdığı cesedi güzelce bohçalayıp ondan sonra balkona çıkardı. İşlediği cinayeti itiraf eden Yunus Kahraman’ın olay anın anlattığında ki soğuk kanlılığı ise herkesi şoke etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı