HABERLER

GÜLBENE H-APİS Ş-OKU EMİNE BULUT HAKKINDA YAZDIKLARI SONRASI H-APİS CE-ZASI

Şarkıcı Gülben Ergen’in, kocası tarafından va-hşice ö-ld-ürülen Emine Bulut ci-nayetine i-lişkin sosyal medya paylaşımında eski eşi sunucu Erhan Çelik’e ha-karet ettiği i-ddiasıyla hakkında d-ava açıldı. 2 yıl 4 ay h-apsi istenen ünlü şarkıcı, “Hem bir anne, hem bir kadın hem de sanatçı kimliğimle başımdan geçen olayları sevenlerimle paylaştım” dedi.Erhan Çelik’le 2017’de b-oşanan Gülben Ergen, ağustos ayında Kırıkkale’de eşi tarafından va-hşice ö-l-dürülen Emine Bulut ci-nayetine i-lişkin facebook hesabından bir paylaşımda bulunarak, “Konut d-okunulmazlığını i-hlal hafif gelir, ‘Ne var canım arabasını ç-izmişse’ derler.Ama o ke-s-ici a-letle saatlerce beklediğinin bir önemi yoktur” ifadesini kullandı. Bu sözlerin daha önce aralarında konut d-okunulmazlığı ve mala z-arar verme d-avasına atfen yazıldığını ileri süren Erhan Çelik, eski eşini sa-vcılığa ş-ikayet etti. Ş-ikayet dilekçesinde Ergen’in aynı paylaşımında yer verdiği “G-evşek g-evşek gülümseyerek… Na-mus na-mus diyen, dilinden düşürmeyen na-mussuzlar” şeklindeki sözleriyle de kendisine ha-karet ettiğini belirtti.

ÇELİK, UZLAŞMA İSTEMEDİ

Dosyayı inceleyen s-avcılık, yasa gereği tarafları uzlaşmaya çağırdı. Uzlaşma sağlanamayınca, Ergen hakkında ‘Ha-karet’ su-çundan 5 aydan 2 yıl 4 aya kadar h-apis c-ezası istemiyle d-ava açıldı. Hazırlanan iddianamede Ergen’in ifadesine de yer verildi. Bahse konu sosyal medya paylaşımının kendisine ait olduğunu kabul eden ünlü şarkıcı i-fadesinde, “Hem bir anne hem bir kadın hem de bir sanatçı olarak başımdan geçen bir olayı sevenlerimle paylaşma ihtiyacı hi-ssettim. Çünkü, o gün yaşadıklarım aslında ne kadar şanslı olduğumu bana gösterdi” dedi.

S-avcılık, Ergen’in, “başımdan geçen bir olayı sevenlerimle paylaşma ihtiyacı h-issettim” sözlerinin Erhan Çelik’i açıkça kastettiğini belirtti. İstanbul 37. Asliye C-eza Mahkemesi i-ddianameyi kabul etti. İlk duruşma 26 Şubat’ta görülecek.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı