KADIN

Neden Göz Altı Torbalarınız Var ve Onları Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edebilirsiniz

Genellikle onları yorgun olmakla ilişkilendiririz, ancak göz altı torbalarınız aslında vücudunuzdaki eksiklikleri gösterebilir. Bu yazıda neden göz altı torbalarınız olduğunu ve onları tedavi etmenin doğal yollarını öğrenin. Göz altı torbalarınız hasta ve yorgun görünmenize neden olabilir. Fakat bu göz altı torbaları nereden geliyor ve onları nasıl engelleyebilirsiniz? Göz altı torbalarınız sadece bir görüntü olmaktan çok daha fazlasıdır. Onlar aynı zamanda organlarınızın ne kadar iyi çalıştığının da bir göstergesidir. Burada iki çeşit göz altı torbasından bahsedeceğimiz gibi aynı zamanda her birini nasıl tedavi edeceğinizi de öğreteceğiz.

Yüzünüzü daha güzel bir hale getirirken aynı anda sağlığınızı da iyileştirin! Gözümün altındaki bu torbalar ne? En başta: göz altı torbalarınıza bakmak ve şişme problemi mi yoksa daha koyu renkli bir bölge olup olmadığına karar vermek zorundasınız. Bu hangi tedavinin uygulanması gerektiğini ve hangi organınızın fazladan bakıma ihtiyaç duyduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Öte yandan, bazı tedaviler vardır ki onlar her çeşit göz altı torbasında işe yarar, biz de bu reçeteleri bu yazının sonunda sizle paylaşacağız. Aynı zamanda onların kalıcı olarak mı var olduklarına yoksa sadece çok yiyip içtiğiniz belirli günlerin sonrasında mı orada olduklarına karar vermeniz de çok önemlidir.

Ne zaman ortaya çıktıklarını fark etmek, onları önlemenize ve düzgün bir şekilde tedavi etmenize yardım edecektir.

Göz altlarınızda şiş torbalar;

Eğer torbalar şiş görünüyorsa ve eğer aynı zamanda göz kapaklarınız da şişse, bu yüksek ihtimalle bir ödem olayıdır ve bu sebeple böbreklerinizin düzgün işlemediğini gösterir. Bu ara sıra başınıza gelebilir, mesela ekstra tuzlu bir akşam yemeği yedikten sonra ya da eğer bir böbrek problemi ise kronik olarak. Eğer göz altınızdaki torbalara bastırırsanız, cildinizin altında sıvı olduğunu fark edebilirsiniz, çünkü birkaç saniyeliğine şişkinlik gider ve sonra geri gelir.

Böbrekleriniz için reçeteler;

Şişmiş göz altı torbaları görünüşünü azaltmak ve böbrek fonksiyonunuzu geliştirmek için şu adımları izleyin:

Gözlerinizin dışına kullanılmış yeşil çay poşetleri uygulayın. Bu poşetler, onlardan soğuk olarak da faydalanmak için buzlukta sakladığınız çay poşetleri de olabilir. Üstünde soğuk çay poşetleri varken gözlerinizi kapatıp biraz dinlendirin. Aynı zamanda aynı etkiyi sağlaması için çiğ patates ya da salatalık dilimleri de koyabilirsiniz. Bu sırada, yeterince su içtiğinizden emin olun, yemek yemezken olacak şekilde günde en az 8 bardak su için. Böbrek işleyişini geliştirmek için, soğan ve kereviz çorbası ve kara hindiba ve dulavrat otundan yapılan çaylar yudumlayın. Eğer belinizde bir ağrı hissederseniz, yatmadan yarım saat önce bir ısıtma yastığı ya da sıcak su torbası ile ısı uygulayabilirsiniz.

Göz altlarınızda koyu halkalar;

Gözlerinizin altında oluşabilecek diğer tip torbalar koyu halkalardır, biraz mavi, kahverengi ya da siyah bile olabilir ve karaciğeriniz ve safra kesenizde problemlerolabileceğini gösterir. Bu halkalar biraz makyajla kapatılabilir ama bu, altında yatan sağlık sorununa hitap etmez.

Karaciğeriniz için reçeteler;

Karaciğer ve safra kesesi işleyişini geliştirmek için aşağıdaki ipuçlarını takip edin:
Güne içine yarım limon suyu sıkılmış bir bardak ılık su ile başlayın. Kızarmış yiyecekler, paketlenmiş ürünler, margarin ve sosis gibi yiyeceklerde bulunan sağlıksız yağlardan uzak durun. Akşam yemeğini erken yiyin ve hafif bir akşam yemeği yiyin. Beyaz şekeri diyetinizden tamamen çıkarın ve onun yerine bal, şekerotu, sabır otu vb kullanın. Sigara içmek ve alkol tüketmek gibi sizi zehirleyen alışkanlıkları bırakın. Yatmadan önce, iyileştirici acı otlardan yapılmış (enginar, boldo, kara hindiba, süt devedikeni) bir çay için. Aynı zamanda bu otları tamamlayıcı olarak da tüketebilirsiniz. Her gece gözlerinizin etrafına birkaç damla kuşburnu yağı damlatın ve nazikçe masaj yaparak yedirin. Bu yağ antioksidan içerir ve yeniler.

Diğer reçeteler;

Bazı eski doğal reçeteler, hem şiş hem de koyu halka tipteki göz altı torbalarını azaltmak için çok iyi olabilir.

İşte onlar:

Yüzünüzü yıkadıktan ve nemlendirici krem sürdükten sonra, biberiye, gül ya da hamamelisten yapılmış yüz toniğinizi uygulayın. Güneş kremi sürerek ve güneş gözlüğü takarak göz çevrenize özel ilgi gösterin. Buna ek olarak, kendinize yapabileceğiniz birkaç kolay masaj tekniği öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Her zaman iyi bir yastıkla uyuyun, çünkü yastığınızın yüksekliği yüzünüzdeki ödemi önlemeye yardım edecektir. Kafanızdaki kan dolaşımını artırmaya yardımcı olacağından gün içinde baş aşağı durarak biraz zaman geçirmek, iyi bir fikirdir..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu