KADIN

Fit Bir Göbek İçin Bu 10 Şeyden Kesinlikle Kaçının!

Hepimiz düz bir karına sahip olmak istiyoruz, ancak abdominal yağın başa çıkılması en zor olan şey olduğunu biliyor musunuz? Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmeye çalışıyorsunuz, ancak aynada görünür sonuçlar görmüyorsunuz. İnatçı karın yağı hâlâ orada ve görünüşe göre bir yere gitmeyi planlamıyor. Bu inlemeler size tanıdık geliyorsa, Sizin için kaçınmanız gereken 10 şeyi açıklıyoruz

1. Alkollü içeceklerden kaçının

Bazı alkollü içecekler kalori açısından zengindir, ancak kalori burada ana faktör değil. Alkol tüketimi iştahınızı arttırır ve beyninizin doygunluk duygusundan sorumlu olan kısmını karıştırır . Dolayısıyla ne kadar tok olursanız olun, bir şişe bira içtiğinizde, genellikle bir atıştırmalıkla biraya eşlik edersiniz, öyle değil mi?

2. Meşrubatları bırakın

Bunu her zaman duyuyoruz, ancak bu alışkanlığı bırakmak hala çok zor. Ancak eğer gerçekten karın yağından kurtulmak istersen meşrubat içmeyi bırakmalısın. Bu düşük kalorili içecekler bile metabolizmayı yavaşlatır ve vücudunuzu yağ kazanmaya teşvik eder.

3. Sakız almayın

Sakız çiğnediğiniz zaman, beyniniz, midenize gelen bir yemeğe hazır olması için sinyaller gönderir. Ayrıca sakız, mide asidinin aşırı üretimini tetikler ve bunun sonucunda aç hissedersiniz.

4. Düşük sodyumlu gıdalar tüketin.

Unutmayın: Özellikle yüksek tansiyonunuz varsa şeker ve tuz az miktarlarla sınırlandırılmalıdır. Yüksek sodyum gıdaları sağlığınız için zararlı değildir, aynı zamanda vücudunuzdaki yağları etkin bir şekilde kaybetmenizi önleyen sıvıları da tutar.

5. Fast food’a elveda deyin

Fast foodun çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilecek çok fazla kalori içerdiği bir sır değil, ancak bu sebep sizi yemekten vazgeçirmek için yeterince inandırıcı değilse, unutmamak için göbeğinizden kesinlikle sorumlu olduğunu kendinize sürekli hatırlatın.

6. Mayonez mi dedi biri?

Mayonez ve mayonezli salatalara hayran iseniz, bu pansuman malzemesinin en az % 80 yağ içerdiğini bilmelisiniz . En iyi seçenek, Mayonez yerine sebze püresi veya doğal domates ezmesi ilave etmektir.

7.Kızartmalara “Hayır” deyin

Bu yemeği sevdiğiniz kadar, kızartmalardan mümkün olduğunca çabuk vazgeçmelisiniz. Kızarmış patates, tıpkı diğer kızarmış yiyecekler gibi, doymuş yağ emici bir sünger gibidir . İster inanın ister inanmayın, ancak doymuş yağlar aslında beyin işlevini etkiliyor, 1 patates yediğinizde net bir şekilde ne kadar doydoğunuzu düşünemiyorsunuz. Sonuç olarak, fark etmeden 30 kadar patates dilimi yiyebiliyorsunuz.

8. Artık dondurma yok

Bu çok açık, değil mi? Şeker içeriği zengin gıdalar kaçınılmaz olarak vücudunuzdaki en zararlı yağ olan karın yağına dönüşür .

9. Sizi şişiren yiyecekleri yemeyin

Hiç etkilenmeyen insanlar bile bağırsak gazlarını veya karnını rahatsız eden gıdalar nedeniyle oldukça karmaşık dış görünüme sahip olabilirler. Bu sizin için bir sorunsa, sadece bu yiyeceklerden kaçının ve sindiriminizi hızlandıran iyi bir egzersiz rutini planlayın.

10.Üstünde “Şekersiz” yazan gıdalara aldanmayın

Örneğin, polialkoller gibi şekersiz ikame maddeleri içeren gıdalar, sadece şeker hastalığı olan insanlar için etkilidir. Bu şekersiz ürünler hala göbeğinizin oluşmasına katkıda bulunur.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu