HABERLER

EVİNİN YAKININDA KÖPEKLER

Van’ın Beyüzümü Mahallesi’nde kö-peklerin sa-ldırısına uğrayan 6 y-aşındaki Ruken Kolcu, h-ayatını kaybetti. Ruken’in c-ansız bed-eni evinin yaklaşık 500 metre ilerisinde bulundu.Köpeklerin s-aldırdığı 6 yaşındaki çocuk fe-ci ş-ekilde ö-ldü!

Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Beyüzümü Mahallesi’nde yaşayan Kolcu ailesinin 4 ç-ocuğundan biri olan Ruken Kolcu, sabah saatlerinde evlerinin yakınlarındayken bir anda ka-yboldu. Kı-zlarını arayan ve bulamayan aile, –po-lise haber verdi.Öğle saatlerinde ise evlerinin yaklaşık 500 metre ilerisinde kı-z çoc-uğunun kö-peklerin s-aldırısı sonucu ö-ldüğü h-aberi geldi. O-lay yerine çok sa-yıda p-olis ekibi se-vk edilirken, yapılan in-celeme sonrası ö-lenin Ruken Kolcu olduğu b-elirlendi. Ço-cuğun ca-nsız be-deni ce-naze aracıyla mo-rga k-aldırıldı.

Mahallede köpeklerin çok f-azla olduğunu ve bu olayın ilk o-lmadığını belirten Beyüzümü Mahalle Muhtarı Ramazan Eralmaç, geçen günlerde de aynı mahallede bir kadının köpeklerin s-aldırısına uğradığını söyledi.

Muhtar Eralmaç, konuyla ilgili belediye yetkililerine mü-acaatta bulunduğunu belirterek çözüm bulunmasını istedi. Başka a-cıların yaşanmasını istemediklerini de belirten Eralmaç, “Bir vatandaş beni aradı ve me-zba-hanenin altında bir ç-ocuk ces-edinin bulunduğunu söylediler. Biz de po-lis ekipleriyle birlikte gittik ve ço-cuğun c-en-azesini aldık getirdik. En acı çektiğimiz bu çocuğumuz oldu. Sabahtandır anne, babası ve yakı-nları arıyorlar bulamıyorlar. Çocuk kö-peklerin s-aldırısına uğruyor ve orada v-efat ediyor” diye konuştu.Aynı mahallede oturanlar da köpeklerden çok rahatsız olduklarını belirterek, sokağa çıkamadıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu