PÜF NOKTASI

Evdeki Haşaratlar (Fareler Böcekler) Nasıl Uzaklaştırılır?

Hanedeki farelerle ve haşerelerle başınız dertteyse sakın korkmayın. Size vereceğimiz metotlarla hiçbir kimyevi kullanmadan farelerden ve haşerelerden kurtulabileceksiniz. Üstelik onlardan kurtulmak için öldürmenize dahi gerek kalmayacak.

İşte hanedeki fareler ve haşereler nasıl uzaklaştırılır sualinin yanıtı;

Hane hanımlarının en büyük dertlerinden olan hanede yer alan istenmeyen konuklar başka bir deyişle fareler ve haşereler oldukça sinir bozucu bir vaziyettir. Bu tür hayvanları öldürmek isterken kendi sıhhatimizden da olabiliyoruz. Fareler ve haşerelerden hiçbir kimyevi kullanmadan ve onları öldürmeden kurtulmak istiyorsanız size vereceğimiz enteresan natürel metotları tecrübe edebilirsiniz.

İşte fareler ve haşereleri uzaklaştıracak yollar:

Kalıp sabun yolu:

Haşerelerin ve farelerin dolaştıkları yerleri beyaz kalıp sabunla ovarsanız fareleri kısa müddet içerisinde uzaklaştırabilirsiniz. Beyaz sabunun keskin kokusu bilhassa fareleri hanenizden kısa süre içerisinde uzaklaştıracaktır.

Sirkeli su:

Farelerin ve haşerelerin gezdiği yerleri sirkeli su ile silip uzaklaştırabilirsiniz. Sirkeli su ile silinen yüzeylerde haşerelerin ve farelerin gezmesi hemen hemen olanaksız hale gelecektir.

Hamam Böceği Haşeresine karabiber:

Hamam haşerelerini uzaklaştırmak için karabiber yolunu tecrübe edebilirsiniz. Evin kapı kirişlerine döktüğünüz karabiber hamam haşerelerinin uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Biberiye yağı yolu:

Aktarlardan bulabileceğiniz biberiye yağı da haşere ve fareleri hanenizden uzaklaştırmaya yarayacak bir diğer yoldur. Biberiye yağının keskin kokusu, özellikle fareleri rahatsız edecek hanenizin kapısına dahi yaklaşmalarına müsaade etmeyecektir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu