SAĞLIK

Et Benlerinden Kurtulmanın Doğal Yolu

Et benleri, kolumuzda, yüzümüzde, boynumuzda vücudumuzun herhangi bir yerinde meydana gelebiliyor. Peki, bu oluşumlardan hiçbir operasyon veya kimyasala maruz kalmadan kurtulmaya ne dersiniz?

Et Benlerinden Kurtulmanın Doğal Yolu Fibromlar (et benleri) aslında bağ dokusunda oluşan iyi tümörler olan ciltte et büyümeleridir. Küçük düğümlere benzerler ve boyutları 1 milimetre ile 1 santimetre arasında değişebilir. Genellikle deriyle aynı rengi vardır, ancak daha açık renk de olabilirler. Tehlikeli değildir, ancak sayısı artabilir ve estetik bir sorun haline gelebilir.

Genellikle boyun, koltuk altı, koltuk değneği, göğüs altı, midede ve göz kapaklarında görülürler. Bununla birlikte, cildin diğer bölümlerinde de görülebilirler. Aslında neredeyse her insanda en az bir fibrom bulunur, bu nedenle fibromlar nadir değildir. Fibromlar (et benleri) genellikle kış aylarında, hava daha soğuk olduğu, güneşin az olduğu ve terleme nadiren çıkarılır. Et benlerini kesinlikle koparmaya çalışmayın.

Bu çok ciddi sorunlara yol açar. Eğer vücudunuzdaki et benleri iltihap veya başka sebeplerden dolayı büyüyüp kanıyorsa, en kısa zamanda uzman doktora görünmeniz gerek. İşte Et Benlerinden Kurtulmanın Doğal Yolu Elma Sirkesi: Elma sirkesi, en iyi ve en etkili ev yapımı çarelerden biri olarak düşünülür. İçerdiği asit nedeniyle et benlerini kurutup kendiliğinden düşmesini sağlar. En elma sirkesi gözlerinizin yakınında bulunan et benleri için kullanmayın. İçerdiği asit dolayısı ile tahriş edebilir.

Yapılışı ve Kullanış Şekli:

İlk önce et benlerinizin olduğu bölgeyi sabun yardımı ile ılık suyla iyice yıkayın. Kuruladıktan sonra elma sirkesini pamuk batıracağınız bir kaba boşaltın. Tabi burada boşaltın derken tüm bir şişeyi kast etmiyoruz. Et benleri yoğunluğunuza göre miktarı kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra pamuğu elma sirkesine batırarak et benlerinizin üzerine koyun. En az 5 dakika bekletin. Eğer işinize mani olmayacaksa pamuk kuruyana kadar et beninizin üstünde durabilir. Bu işlemi gün içerisinde 2 – 3 kez yapın.

İlk olarak benlerinizin renginin değiştiğini göreceksiniz. Uygulamaya devam edin. Bir müddet sonra kendiliğinden düşecektir. Sakın koparmaya çalışmayın. Kendiliğinden düşecektir.

Önemli Not: Bu İşlemi Yapmadan Önce Mutlaka Bir Hekime Danışınız..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu