HABERLER

Eski eşini hastanede b-çakladı, d-hşet anları görüntülendi

Eski koca dehşeti bu kez İstanbul Sultangazi’de yaşandı. Şiddet gördüğü için eşinden boşanan Merzuka Altunsöğüt, eski eşinin bıçaklı saldırısına uğradı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Daha önce de eski eşini bıçaklayan ve serbest kalan eski kocanın ikinci saldırısı güvenlik kamerasına yansıdı. Merzuka,’Artık yeter. İlla benim ölmem mi gerekiyor?’ diye konuştu.

Sultangazi’de yaşayan Merzuka Altunsöğüt (43) eşi Soner Göztepe’den şiddetli geçimsizlik yaşadığı için 2012 yılında ayrıldı. Altunsöğüt, eşinden ayrıldıktan sonra kızı Cennet Göztepe (23) ve 15 yaşındaki oğlu ile babasının evinde yaşamaya başladı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

2013 yılında açılan boşanma davası sürerken Altunsöğüt eşinin bıçaklı saldırısına uğradı. Yakalanan Göztepe ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz cuma günü eski eşinin evine giden eski koca burada aile fertleriyle tartışma yaşadı. Daha sonra kırılan bir bardak nedeniyle yaralanan oğulları için anne Merzuka Altunsöğüt ve kızı Cennet Göztepe, hastaneye gitti. Bu sırada Soner Göztepe hastaneye giderek burada cebinden çıkardığı bıçakla eski eşini yaraladı.

Bu sırada engel olmaya çalışan 23 yaşındaki Cennet Göztepe de elinden aldığı bıçak darbesiyle yaralandı. Yaşanan olay güvenlik kamerasına yansıdı. Yaşanan arbede sırasında Altunsöğüt ve eski eşi yere düştü. Kadın, eski eşinin elinden kurtulup yerden kalkarken adam çevredeki vatandaşların yardımıyla ayağa kalktı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Eski eşi tarafından bıçakla yaralanan Merzuka Altunsöğüt yaşadığı dehşet anlarını anlattı. “O anda ben bıçak darbesini aldığımın farkındaydım fakat kızıma saldırdığı için hiç kendimi önemsemedim. Yani orada tek amacım kızımı kurtarmaktı” diyen Altunsöğüt, bu işin peşini bırakmayacağını, bir Emine Bulut daha olmayacağını söyledi.

“Kızıma saldırdığı için hiç kendimi önemsemedim”

Altunsöğüt, olayın yaşandığını günü şöyle anlattı:”Cuma günü gece oldu kapıya geldi. Oğlumun elinde bardak kırıldı. Oğlumu hastaneye götürdüm, arkamızdan oraya gelmiş. Ben içeride oğlumla ilgilenirken kızım dışarıda hasta kayıt işlerini yapıyordu.

Bir baktım dışarıdan sesler yükseldi. Dışarı çıktığımda kızım yakasına yapışmış yumruğu havadaydı zaten, ben yetişene kadar yumruğu kızın ağzına indirdi. Gidip ittim duvara yapıştı, yere düştü. Kalkar kalmaz cebinden bıçağı çıkardı bize saldırdı. O anda ben bıçak darbesini aldığımın farkındaydım fakat kızıma saldırdığı için hiç kendimi önemsemedim, yani orada tek amacım kızımı kurtarmaktı.”

---Sponsorlu Bağlantılar---

“Bir Emine Bulut daha olmayacağım”

6 sene önce de benzer bir olayın yaşandığını anlatan Altunsöğüt, “6 sene önce yine böyle bir şey oldu. Bu şahıs zaten şartlı tahliyeliydi. Denetimli imzası vardı. Akşam 9-sabah 7 ev hapsi vardı. 3 gün Silivri’de yattı açık cezaevinde. Ondan sonrası şartlı tahliye. Emniyet Müdürlüğünde mecburi hizmeti ve ev hapsi vardı.

Bu adam bu cezası olduğu halde nasıl gecenin 1’inde kapıma gelip bunları yapıyor. Bundan sonraki süreçte tabii ki duramayacağım. Bu sefer eskisi gibi davranmayacağım. Çalmam gereken tüm kapıları çalacağım. Bu sefer bu işin peşini bırakmayacağım. Bir Emine Bulut daha olmayacağım” diye konuştu.

“Hastane personeli film izler gibi karşıdan izlediler”

Hastane çalışanlarının olaya müdahale etmediğini, sadece film gibi izlediklerini ileri süren Altunsöğüt, “Biz hastanede saldırıya uğradığımızda hastanenin herhangi bir güvenliği yoktu. Güvenliği olmadığı gibi oradaki personel de müdahale etmedi.

Film izler gibi karşıdan izlediler. Daha sonra biz kamera görüntülerini istediğimiz zaman bize gösterilen görüntüler bizim onu etkisiz hale getirdiğimiz, bıçağı elinden aldığımız, yerden kalktığımız esnanın görüntüleri var. Onun içeri girişi, onun bize saldırışı hiçbiri yok, hastane tarafından silinmiş” dedi. Eski eşine bıçakla saldıran Soner G.’nin ise tutuklandığı öğrenildi.

‘Annemin ölmesini istemiyorum’

Ellerinden yaralanan Cennet Göztepe yaşadıklarını sosyal medyada paylaşarak “Annemin ölmesini istemiyorum. Bir gün gelip annemi öldürebilir.

Yetkililer annemin ölmesini mi bekliyor”dedi. Hastanede tedavi gören Merzuka Altunsöğüt ise “Beni sokak ortasında bıçakladı. Uzaklaştırma kararı aldırdım. Şimdi de ölümden döndüm” dedi. Olayın sosyal medyada duyulmasının ardından dün akşam saatlerinde Göztepe yeniden gözaltına alındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı