HABERLER

ESKİ EŞİ, E/NGELLİ KIZININ ELLERİNİ İPLE BA/ĞLAYIP…

HATAY’da bir kadın, biri engelli iki çocuğunu bırakıp kocasının kuzenine kaçtı. İddiaya göre sözde anne, e/ngelli kızına kendi yanında olduğu sırada ila/çlar içirmeye başladı, rehabilitasyon merkezine ellerini bağlayıp götürdü.Dörtyol ilçesinde 25 yıl boyunca mobilya boyacılığı yapan Rüştü Yükselyilçin 1995 yılında halasının kızı N.G. ile evlendi. Çiftin bu evlilikten bir oğlu ile kızı dünyaya geldi. Çift, doğuştan bedensel ve zihinsel engelli doğan kızları Hatice’nin bakımı için yıllarca mücadele verdi. İddiaya göre, N.G., 2017 yılının Ekim ayında aralarında hiçbir problem olmamasına rağmen eşi Rüştü Yükselyilçin’i, işte olduğu sırada iki çocuğunu ve evdeki eşyaları da alarak terk etti.

Amcaoğluna kaçmış:

Rüştü Yükselyilçin, birkaç gün sonra ise eşi N.G.’nin amcasının oğlu K.G’ye kaçtığını öğrendi. Bu olaydan sonra boşanan çift, çocukların velayetini ortaklaşa aldı. Kızı Hatice Yükselyılçin’i eğitimi için annesinin yanında bırakan Rüştü Yükselyilçin, ayrı yaşamaya başladı.Bağlayıp götürmüş:

Oğlunun düğünü sırasında kızının elindeki mo/rlukları fark eden Yükselyilçin, nedenini sorduğunda eski eşi N.G.’den te/pki gördü. Bunun üzerine araştırma yapan Rüştü Yükselyilçin, N.G.’nin gün içinde hareketli olmasından dolayı kızının elini ba/ğlayıp, bu şekilde rehabilitasyon merkezine gönderdiğini öğrendi.

Kızı Hatice’nin rehabilitasyon merkezine elleri bağlı bir şekilde girdiği anların güvenlik kamerası görüntülerine ulaşan Yükselyilçin, eski eşinden şi/kayetçi oldu. Kızını da yanına alan Rüştü Yükselyilçin, memleketi Adana’ya döndü.Eski eşinin, amcasının oğlu ile aşk yaşadığını öğrendiğinde çok üzüldüğünü ama engelli kızı için kendisini toparlayıp hayata devam ettiğini belirten Rüştü Yükselyilçin, kızının annesinden za/rar görmesinin kendisi için kabul edilemez olduğunu söyledi. Baba, zi/hinsel ve be/densel e/ngelli kızının ila/ç kullanması için ortada bir neden olmadığını, buna rağmen sa/kinleştirici ha/plarla kızının metabolizmasının za/yıfladığını dile getirdi.

“Sırf uğraşmamak için…”

Baba Yükselyilçin, “Kızım benimle Adana’ya geldikten sonra ps/ikolojik olarak toparlandı. İla/ç içmiyor. Sağlığı, yemesi, içmesi yerli yerinde. Buna komşular da şahit. Kızım onların yanında elleri bağlanarak, doğru düzgün beslenmeyerek is/tis/mara uğradı. Onun kimseye bir zararı yoktur. Sırf uğraşmamak için ila/ç verip sa/kinleştirmenin ya da elini bağlamanın izahı olamaz. Hukuki mü/cadelemi sonun kadar sürdürüp kızımın çektiği a/cıların hesabını soracağım” dedi.

Hatice Yükselyilçin’in babaannesi Hatice Yükselyilçin (78) ise oğlunun torununa çok iyi baktığını, türküler söyleyerek huzur verdiğini eski gelininin ise kızından bir sıcak yemeği bile esirgediğini söyleyerek ce/zalandırılmasını istedi.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu