HABERLER

ERva HAYATINI KAYBETTİ

Suriye’de Esed r-ejiminin s-aldırılarında ailesini ka-ybeden minik Erva, İdlib’te do-narak h-ayatını k-aybetti.

Su-riyeli Mi-nik E-rva do-narak ö-ldü!

İdlib’te Beşar Esad re-jimi sa-ldırmaya devam ediyor. Sivillerin ise k-açışı s-ürüyor. Suriye’de Beşar Esad r-ejiminin İdlib’e yö-nelik sa-ldırıları devam ederken s-aldırılar so-nucu ailesini ka-ybeden Suriyeli Minik Erva, so-ğuktan do-nmuş halde bulundu. Ailesini k-aybeden minik Erva’nın do-nmuş c-esedi Afrin’e bağlı Mabatlı be-ldesinde bulundu. Bölge sakinlerinin bulduğu minik bedenin sa-ldırılardan ka-çan Erva’ya ait olduğu anlaşıldı. Yerel kaynaklar küçük kızın ce-sedinin boş bir alanda bulunduğunu, açlık ve soğuk hava yüzünden hayatını k-ybettiğini belirtti. Yü-rek s-ızlatan görüntü Aylan bebeği akıllara getirdi. Aylan Kurdi gibi çok sayıda çocuk ve bebek, Esad rejiminin s-ldırılarında ya da sa-vaştan k-açarken hayatını kaybetti.Akrabalarıyla ka-çarken kayboldu

4 yaşındaki Suriyeli minik Erva, Esad -re-jiminin İdlib’e düzenlediği hava s-aldırılarına bütün ailesini k-aybetti. Yalnız ve evsiz k-alan küçük kız h-ayatta ka-lan akrabalarıyla İdlib’den ka-çarken kayboldu. Mabatlı beldesi sakinleri c-esedi bulduktan sonra ye-tkililere haber verdi.

Kızın akrabalarına ulaşılmasıyla Erva’nın c-esedi te-spit edildi. Erva’nın akrabalarının da zo-r şartlarda yaşadığı belirtilirken bazı çocukların aileleriyle ka-lacak bir çadır bile bulamadığı aktarıldı. Kışın z-or ş-rtlarında hayatta kalma mücadelesi veren çocuklar da Erva gibi aynı ka-dere m-ar-uz kalıyor. Yaşadıkları bölgelerden ka-çan siviller ise son günlerde Esad r-ejimi ile Rusya’nın artan s-aldırıları sonucu sınıra yakın bölgelerde bulunan ka-mplara sı-ğınıyor.Suriye’deki i-ç sa-vaştan ka-çan 3 yaşındaki A-ylan bebeğin ce-sedi Muğla’nın Bodrum ilçesinde kıyıya vu-rmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı