SAĞLIK

En İyi 10 Ağrı Kesici Besin

Ağrılarınız varsa ve son günlerde vücudunuza çok fazla ilaç yüklediğinizi düşünüyorsanız, doğal gıdaların ağrı kesici özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
En iyi 10 Ağrı Kesici Besin;

1.Kiraz içeriğinde bulunan antosiyanin maddesi ile iltihap arttırıcı bazı enzimleri baskıladığı yapılan son çalışmalarla ortaya konulmuştur. Ve kiraz bu özelliğinden dolayı Aspirinden daha etkili bir ağrı kesicidir.

2.Taze Nane içerdiği yüksek C vitamini sayesinde vücut direncinizi yükseltir ve mide asit düzeyini kontrol altına alarak mide bulantılarından kullanabilir. Kullanım şekli taze kuru veya demlenerek çay şeklinde günde 2 defa olabilir.

3.Papatya çayı Basur(Hemoroid) tedavisinde ağrı kesici ve tedavi edici etkiye sahiptir. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 fincan tüketilebilir.

4.Badem balık dışı Omega 3 kaynağı olarak iyi bir besindir. Kan yağlarınızın (kolesterol) düşürülmesinde etkilidir. Bu özelliğinden dolayı kalp damar rahatsızlıklarını engellemede kullanılır ve Solunum durumumuzu düzenler.

5. Kafein doğal bir ağrı kesicidir. Su ile birlikte tüketilecek olan sade Türk kahvesi özellikle baş ağrılarının giderilmesinde size yardımcı olacaktır. Günlük tüketim süreci 1 ile 3 fincan arasıdır.

6.Çilek iyi bir Antioksidan ve C vitamini kaynağıdır. Özellikle istenmeyen ağız kokularını gidermeye faydalıdır. Diş eti ağrılarında kullanılabilir doğal bir iltihap sökücüdür.

7.Kuru Erik içeriğindeki Polifenol sayesinde yağ yakımını hızlandırmada etkilidir. Özellikle ara öğünlerde kullanılarak kan şekerimizi dengeler.

8.Günde en az 2 lt su içmek kansızlığı engeller fiziksel performansı arttırır. Konsantrasyon problemlerini engeller baş ağrılarını giderir ve kaslarınızı güçlendirir.

9.Ananas güçlü bir Ödem söktürücüdür. Günde 1-2 halka kadar tüketmek özellikle kadınlarda adet döneminde oluşabilecek ödemi engeller.

10.Yeşil çay hipertansiyon problemi olan hastalar dışında günde 2 fincan kadar tüketimi İdrar söktürücü olarak kullanılabilir ve yağ yakımını hızlandırır.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği takdirde uygulamayınız.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu